Jagiellonia – Górnik 1:2. Powrót króla!

Torcidos  -  14 kwietnia 2018 20:04
0
5120

Górnik Zabrze pokonał Jagiellonię Białystok 2:1. Oba gole dla „Trójkolorowych” zdobył Igor Angulo.

Do składu Górnika po pauzie za żółte kartki wrócił Igor Angulo. Za jego plecami zagrał natomiast Rafał Kurzawa, a na lewym skrzydle Daniel Liszka. Reszta składu była taka sama, jak w ostatnim spotkaniu z Lechem.

Pierwsza połowa była niemiłosiernie nudna. Nie doczekaliśmy się żadnej dogodnej sytuacji dla jakiejkolwiek z drużyn. W pierwszych kilkunastu minutach lepsza była Jagiellonia, a niezłą szansę zmarnował Frankowski. Im dalej w mecz, tym przewagę zyskiwał Górnik. Dwa razy zagroziliśmy bramce gospodarzy za sprawą Szymona Żurkowski, który groźnie uderzał z dystansu. Zabrzanie byli nawet przez chwilę na prowadzeniu po strzale Rafała Kurzawy, lecz sędzia po konsultacji VAR anulował gola, bo chwilę wcześniej Żurkowski miał sfaulować rywala.

Trudno w to uwierzyć, ale druga połowa była początkowa jeszcze gorsza. Nie działo się zupełnie nic, aż do 80 minuty spotkania, kiedy zaczęły się prawdziwe emocje. Rafał Kurzawa zagrał mięciutko ze skrzydła do Igora Angulo, który przyjął piłkę na klatkę i uderzył z woleja. Ta po drodze odbiła się od Grzyba i wpadła do siatki. Ta bramka całkowicie zmieniła nasz zespół, który nabrał wielkiego luzu. Efektem tego była druga bramka Igora. Zabrzanie wyszli z piękną kontrą, w której Żurkowski dograł na czystą pozycję do Hiszpana, a ten z dużym spokojem przełożył sobie piłkę i pokonał Pawełka. Jagiellonia szybko odpowiedziała golem kontaktowym. Świderski strzelił precyzyjnie z dystansu, nie dając szans Losce. Kilka minut później okazało się, że była to tylko bramka kontaktowa i Górnik po prawie dwóch miesiącach czekania mógł się cieszyć z trzech punktów! Po tym spotkaniu Górnik ma na swoim koncie 50 punktów i awansował na czwarte miejsce w tabeli!

W środę czekają nas emocje związane z Pucharem Polski. Rewanżowe spotkanie Górnika z Legią rozegrane zostanie 18 kwietnia na Łazienkowskiej, początek o godz. 20:30.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:2 (0:0)
0:1 – Angulo, 81′
0:2 – Angulo, 85′
1:2 – Świderski 89′

Jagiellonia: Pawełek – Wójcicki, Runje, Mitrović, Bodvarsson, Kwiecień (70′ Grzyb), Romanczuk, Frankowski, Pospíšil (46′ Świderski), Novikovas, Bezjak (63′ Sheridan)
Rezerwowi: Kelemen, Lazarević, Guti, Sheridan, Grzyb, Wlazło, Świderski
Trener: Ireneusz Mamrot

Górnik: Loska – Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Kądzior (90′ Wolniewicz), Matuszek, Żurkowski, Liszka (58′ Hajda) – Kurzawa, Angulo
Rezerwowi: W. Pawłowski, Wiśniewski, Wolniewicz, Olszewski, D. Pawłowski, Hajda, Bartczuk