Ishmael Baidoo wypożyczony do FK Železiarne Podbrezová

W.  -  22 lutego 2020 09:26
0
3258

Jak podaje piłkarski portal 90minut.pl, grający na pozycji pomocnika 21-letni Ishmael Baidoo do końca bieżącego sezonu wypożyczony został z Górnika Zabrze do słowackiego klubu FK Železiarne Podbrezová, rozgrywającego swoje mecze na szczeblu drugoligowym.

Pozyskany w zimowym okienku transferowym sezonu 2018/2019 młody ghański piłkarz rozegrał dotąd w barwach Górnika Zabrze dwadzieścia spotkań, z których jedenaście to mecze na najwyższym krajowym poziomie rozgrywek (Lotto/PKO Ekstraklasa), dwa starcia w ramach Pucharu Polski, gdzie Baidoo zdobył jednego gola (w meczu z Polonią Środa Wielkopolska, wygranym przez zabrzan 0:6) oraz zanotował siedem występów w zespole trzecioligowych rezerw, gdzie strzelił dwa gole.

Jak podkreślał przed inauguracją rundy wiosennej doradca zarządu i koordynator pionu sportowego – Artur Płatek, zabrzański klub nosi się z zamiarem wypożyczenia Ishmaela do innego zespołu, w którym zawodnik będzie mógł regularnie występować, nabierając przy tym doświadczenia i rozwijając swoje piłkarskie umiejętności. Początkowo mówiło się o wypożyczeniu Ghańczyka do ligi hiszpańskiej, w której piłkarz mógłby łatwiej się zaaklimatyzować. Ostateczny wybór padł jednak na klub z dużo bliższej nam Słowacji.

Przypominamy, że kontrakt piłkarza z Górnikiem Zabrze wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Źródło: Roosevelta81.pl/ 90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments