Grzegorz Kasprzik rozpocznie treningi z Górnikiem. Mateusz Kuchta zostanie wypożyczony?

Milo  -  24 grudnia 2013 12:10
0
1149

Grzegorz_Kasprzik

Bramkarz Grzegorz Kasprzik rozpocznie styczniowe treningi z drużyną Górnika Zabrze. Jeżeli Norbert Witkowski zaakceptuje propozycja nowego kontraktu do ROW-u Rybnik zostanie wypożyczony Mateusz Kuchta –  informuje „Sport”

Dla Kasprzika pobyt w Zabrzu zakończył się na miejscu w drużynie rezerw. W podstawowym zespole nie miał bowiem szans z Piotrem Lechem i Andrzejem Bledzewskim. Później rozpoczął tułaczkę po całej Polsce. Przez Przyszłość Ciochowice trafił do Piasta Gliwice, z którym miał swoje pięć minut w ekstraklasie. Przeniósł się z Okrzei do Lecha Poznań, gdzie jednak nie wywalczył sobie miejsca. Na rynek wrócił świetnie broniąc w I-ligowej Flocie Świnoujście, a latem trafił do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Tam jednak przegrał rywalizację z Sebastianem Nowakiem, byłym bramkarzem zabrzan. Teraz ma w końcu trafić do Górnika.

30-latek miałby rywalizować o miejsce w bramce z Pavlem Steinborsem i Norbertem Witkowskim, który dostał propozycję nowego kontraktu przy Roosevelta. Gdyby tak się stało, do Energetyka ROW Rybnik miałby zostać wypożyczony 18-letni Mateusz Kuchta. – To bardzo zdolny bramkarz i chcielibyśmy, by zaczął grać na wyższym poziomie – mówi trener Ryszard Wieczorek. W zespole beniaminka I ligi bronili jesienią Daniel Kajzer i Marcin Skrzeszewski – obaj młodzi i obaj nie ustrzegli się błędów. Kuchta nie byłby bez szans w rywalizacji z nimi.

źródło: Sport
foto: Hanna Urbaniak/iGol.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments