Grały nasze zgody: Dobra passa GieKSy. Hajduk samodzielnym liderem

Kibic  -  24 września 2019 13:02
0
1917

GKS Katowice pokonał w wyjazdowym meczu Garbarnię Kraków i powoli pnie się w górę tabeli. Nie może być inaczej skoro GieKSa w czterech ostatnich meczach zdobyła 10. punktów. Hajduk po domowej wygranej został samodzielnym liderem chorwackiej ligi. Wisłoka zanotował remis na własnym boisku, natomiast ROW wrócił ze Zdzieszowic na tarczy.

WISŁOKA DĘBICA (III LIGA, GRUPA 4.)

NIEWYKORZYSTANA SZANSA WISŁOKI.

Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Wisłoką Dębica a rezerwami Korony Kielce. Bramką dająca prowadzenie gościom zdobył już w 7. minucie Vato Arweładze (rzut wolny), natomiast wyrównanie „Biało-zielonym” przyniosła akcja Dawida Sojdy wykończona przez Michała Domańskiego. Wynik tego meczu nie spowodował znacznych zmian w tabeli, gdyż podopieczni Dariusza Kantora pozostali na 11. miejscu.

Wisłoka Dębica – Korona II Kielce 1:1 (1:1)
Bramki: Domański  33′ – Arweładze 7′
WISŁOKA: Dybski – Hus (46′ Król), Remut, Pelc (71′ Cabała) – Rębisz, Wrzosek, Łanucha, Fedan (71′ Prokop), Wilk – Sojda (84′ Lubera), Domański (84′ Bożek)
Widzów:

Więcej na wislokadebica.pl

ROW 1964 RYBNIK (III LIGA, GRUPA 3.)

W meczu 8. kolejki III ligi (grupa III) nasz zespół przegrał w Zdzieszowicach z Ruchem 1:3.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już po ośmiu minutach gry. Najlepszą okazję dla naszej drużyny, tuż przed przerwą zmarnował Jan Janik. Strzał z rzutu karnego naszego kapitana kapitalnie obronił golkiper Ruchu – Michał Bodys. Po zmianie stron świetną okazję do wyrównania miał Dawid Plizga, ale w sytuacji “sam na sam”, po raz kolejny górą był golkiper Ruchu. W 68. minucie pomarańczowo-czarni (po dośrodkowaniu z lewej strony boiska) podwyższyli prowadzenie za sprawą Denisa Sotora. Na trzy minuty przed końcem spotkania gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Dawid Plizga. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w doliczonym już czasie gry przypieczętowali zwycięstwo strzałem z rzutu karnego.

Ruch Zdzieszowice – ROW 1964 Rybnik 3:1 (1:0)
Bramki: Kiliński 8′, Sotor 68′, Kostrzycki 90+3′ (k)′ – Plizga 87′ (k)
ROW 1964 Rybnik:Aleksander Łubik – Jan Janik, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła, Szymon Jary, Bartłomiej Polok (72′ Yaroslav Baranskyi), Paweł Mandrysz, Radosław Dzierbicki, Marcin Wodecki (85′ Konrad Warmiński), Dawid Plizga
Widzów: 300

Więcej na row1964rybnik.com

GKS KATOWICE (II LIGA)

Zwycięstwo w Krakowie

W Krakowie zmierzyli się spadkowicze z 1 ligi. Na boisku przy Rydlówce GKS Katowice w ramach 10. kolejki zagrał z Garbarnią Kraków. W składzie GieKSy doszło do jednej zmiany względem poprzedniego spotkania. Na środku obrony Radek Dejmek zastąpił Grzegorza Janiszewskiego. Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w groźne sytuacje. Zarówno gospodarze, jak i goście mieli spore problemy z wykreowaniem dla siebie szansy na strzelenie gola. Z tego względu po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Pierwsze 15 minut po przerwie wyglądało bardzo podobnie, aż do groźnej kontry GKS-u, którą golem do pustej bramki zakończył Dawid Rogalski po podaniu Arkadiusz Woźniaka. Zaledwie 4 minuty później podwyższył Szymon Kiebzak, a Woźniak zapisał na swoje konto drugą asystę. W 78. minucie trener Rafał Górak zdecydował się na defensywną zmianę i Macieja Stefanowicza zastąpił Jakub Habusta. Pomimo tego, chwilę później gola kontaktowego strzelił Jakub Kowalski wykorzustując zamieszanie pod bramką Bartosza Mrozka. Zwiastowało to interesującą końcówkę, którą zakończył Marcin Urynowicz strzelając na 3:1 po idealnie rozegranej kontrze.

Garbarnia Kraków – GKS Katowice 1:3 (0:0)
Bramki: Kowalski 84′ – Rogalski 60′, Kiebzak 64′, Urynowicz 90′
GKS: Mrozek – Jędrych, Woźniak (75. Tabiś), Stefanowicz (78. Habusta), Błąd (85. Grychtolik), Michalski, Rogala, Gałecki, Kiebzak, Rogalski (69. Urynowicz), Dejmek