Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 0:0. Jaka pogoda, taki mecz. Nudny remis w Zabrzu

Kaszpir  -  28 lutego 2018 19:51
0
2206

Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Mecz był, jak pogoda. Mało atrakcyjny.

Marcin Brosz w środę posłał do boju dokładnie taką samą jedenastkę jak rozpoczęła mecz we Wrocławiu. Do kadry powrócił natomiast Szymon Matuszek, który we Wrocławiu pauzował za kartki.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. A zaczęło się nieźle, bo już w pierwszych chwilach meczu zabrzanie przeprowadzili składną akcję, zakończoną niecelnym uderzeniem Macieja Ambrosiewicza. Potem przez długi okres czasu lepiej prezentowała się Pogoń. Tomasz Loskas miał trochę pracy w bramce, bo był zatrudniany przez choćby Martynia i Buksa, a po strzale Zwolińskiego piłka zatrzymała się na słupku. Górnik przejął inicjatywę w ostatnim kwadransie spotkania. Aktywny był Damian Kądzior, który stwarzał dużo zagrożenia na skrzydle oraz Łukasz Wolsztyński. Żadnej dogodnej sytuacji podopieczni Marcina Brosza sobie nie stworzyli i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się niemal jak pierwsza, bo od celnego strzału głową Igora Angulo po dośrodkowaniu Koja. Po tym to jednak Pogoń ponownie była lepsza i po niecałej godzinie gry była bardzo blisko gola. Strzał Martynii świetnie obronił Loska, a z dobitką ruszył Frączczak, którego uderzenie na linii bramkowej zatrzymał Mateusz Wieteska. Górnik odpowiedział również stuprocentową sytuacją. Łukasz Wolsztyński wygrał przebitkę w środku pola i ruszył sam na sam z bramkarzem. Strzał naszego napastnika był jednak niecelny. W kolejnych minutach oglądaliśmy co najwyższej zalążki groźnych akcji, choć zdecydowanie lepsza była Pogoń. Goście często gościli w okolicach szesnastki Górnika, lecz to albo nasza drużyna dobrze broniła, albo sami rywale byli niedokładni.

W najbliższą sobotę czekają nas derby z rywalem zza miedzy. Spotkanie pomiędzy Piastem a Górnikiem rozpocznie się o godz. 20:30.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Górnik: Loska – Koj, Bochniewicz, Suarez (46’Wolniewicz), Wieteska – Żurkowski (46′ Matuszek), Ambrosiewicz (77′ Urynowicz), Kurzawa, Kądzior – Ł. Wolsztyński, Angulo
Rezerwowi: Pawłowski – Wolniewicz, Olszewski, Matuszek, Urynowicz, Bartczuk, Smuga
Trener: Marcin Brosz

Pogoń: Załuska – Nunes, Dvali, Fojut, Rapa, Matynia, Hołota, Buksa (64′ Delew), Piotrowski, Frączczak, Zwoliński (86′ Rasmussen)
Rezerwowi: Budziłek – Rudol, Delev, Kort, Listkowski, Błanik, Duncan, Rasmussen
Trener: Kosta Runjaic

Żółte Kartki: Suarez, Koj – Zwoliński, Piotrowski, Martynia, Frączczak