Górnik – Wisła Płock: Marcin Brosz ponownie pośle do boju młokosów?

Torcidos  -  29 lipca 2018 11:47
0
3873

Przed tygodniem Marcin Brosz pokazał, że może z niezłym skutkiem rotować składem, godząc grę w europejskich pucharach z Ekstraklasą. Zabrzańska młodzież bez żadnych kompleksów pokazała się w meczu z Koroną i być może dzisiaj dostanie kolejną szansę, tym razem przeciwko Wiśle Płock.

W tamtym sezonie nawet przeciętny kibic w Ekstraklasie nie miałby żadnego problemu z wymienieniem składu Górnika. Zespół Marcina Brosza był stabilny i trener nie miał potrzeby niczego zmieniać w dobrze funkcjonującym organizmie. Teraz wygląda to inaczej i przed każdym spotkaniem zestawienie naszej drużyny jest niewiadomą. Nikt się nie spodziewał, że Górnik zagra z Koroną w tak niedoświadczonym składzie i przed dzisiejszym meczem także nie wiemy, co zaproponuje Marcin Brosz.

Zagadką jest również forma Górnika. Za nami już cztery oficjalne mecze w tym sezonie, ale dalej nie wiemy, na co stać ten zespół. Z Trencinem na pewno zagraliśmy swój najlepszy mecz, jednak pamiętajmy, że rywal zagrał dokładnie tak, jak lubimy najbardziej. Szukał prowadzenia gry i ataku pozycyjnego, grający przy tym beztrosko w defensywie. To woda na była woda na młyn dla Górnika, który bazuje na kontratakach. Dlatego dzisiaj wcale nie musi wyglądać to podobnie.

I też nie wiemy, jaki wynik by nas zadowolił. Wiadomo, że porażka niezależnie od wszystkiego będzie rozczarowaniem. Ale czy remis? Jeśli Górnik zagrałby tą samą jedenastką, co z Koroną to podział punktów nie byłby najgorszy, choć liczymy rzecz jasna na zwycięstwo. Po prostu trzeba pamiętać, że takie są uroki gry w europejskich pucharach. Pierwsze kolejki trzeba jakoś przetrwać. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments