Górnik – Sandecja 2:0. Łukasz Wolsztyński show!

Torcidos  -  17 marca 2017 20:51
0
14161

Górnik Zabrze pokonał Sandecję Nowy Sącz 2:0. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Łukasz Wolsztyński.

Po przegranym spotkaniu w Siedlcach Marcin Brosz zdecydował się na trzy zmiany w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli Łukasz Wolsztyński oraz Dawid Plizga, którzy zastąpili Arcona i Ambrosiewicza. Szymona Żurkowskiego zastąpił natomiast, wracający po kartkowej absencji, Szymon Matuszek.

Od pierwszych chwil meczu inicjatywę przejął Górnik i już w 3 minucie groźne uderzał Dawid Plizga, ale piłka minimalnie minęła słupek Radlińskiego. Swoją przewagę zabrzanie udokumentowali dziesięć minut później. Z lewej flanki piłkę dogrywał Plizga, a przytomnym strzałem w polu karnym popisał się Łukasz Wolsztyński, wyprowadzając Górnika na prowadzenie. Po tym trafieniu gra się wyrównała, choć to zabrzanie wciąż byli groźniejsi. Dwie dobre sytuacje miał Igor Angulo, ale przy pierwszej  ubiegł go obrońca po dośrodkowaniu Dancha. Przy drugiej Hiszpan oddał soczysty strzał, z którym poradził sobie Radliński.

Druga połowa zaczęła się podobnie, jak pierwsza. W 48 minucie po kombinacyjnej akcji z dystansu uderzał Matuszek, ale w bramce czujny był Radliński. Kilka minut później swoją najlepszą okazję stworzyła sobie Sandecja i po płaskim dograniu w pole karne Korzym minimalnie minął się z piłką. Po mocnym początku tempo meczu spadło i żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Kluczową akcję drugiej połowy zobaczyliśmy w 72 minucie. Wtedy to kolejny raz błysnął niesamowity Łukasz Wolsztyński, który kapitalnie uderzył z powietrza zza pola karnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. Po tym trafieniu Górnik kontrolował przebieg spotkania i wynik już się nie zmienił.

Górnik zrobił kolejny krok, by uczynić z Areny Zabrze twierdzę nie do zdobycia. To był jeden z najlepszych meczów drużyny Marcina Brosza, a kolejny raz bohaterem został Łukasz Wolsztyński. W nieprawdopodobnym gazie jest ten chłopak!

Górnik Zabrze – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
1:0 – Wolsztyński, 13′
2:0 – Wolsztyński, 73′

Górnik: Loska – Danch, Kopacz, Suarez, Kosznik – Wolsztyński (82′ Ambrosiewicz), Matuszek, Kurzawa, Plizga (79′ Arcon)– Ledecky (63′ Wolniewicz), Angulo
Trener: Marcin Brosz

Sandecja: Radliński, Kubań, Bućko, Szufryn, Słaby – Baran, Danek (50′ Korzym), Kasprzak (55′ Trafford), Trochim (77′ Zając), Wdowiak – Dudzic
Trener: Radosław Mroczkowski

Żółte kartki: Kuban