Górnik – Ruch kibicowsko: „Internet swoje – ulica swoje”

g.rajda  -  8 kwietnia 2015 18:03
0
2043

oprawa_Górnik_Ruch1415

Za nami 103. Wielkie Derby Śląska! Tym razem stadion wypełnił się do ostatniego miejsca… szkoda, że było to tylko 3 tysiące miejsc, a nie np. 30.000… Cóż, nie pozostało nic innego jak czekać dalej, choć irytacja tym faktem z dnia na dzień wzrasta.

kibice_gornik_ruch_1415

Jak już wspomnieliśmy, tylko 3 tysiące widzów zasiadło na trybunach stadionu, po prawej stronie standardowo utworzony został „młyn”, który na tym spotkaniu był widocznie większy, tzn. więcej osób dołączało się do dopingu. Dopingu, który stał na bardzo dobrym poziomie przez całe spotkanie i nie słabnął nawet gdy dwukrotnie rywale wychodzili na prowadzenie. Standardowy repertuar przyśpiewek wzbogacony został dodatkowo o te „pozdrawiające” rywali, lecz to nikogo dziwić nie powinno.

IMG_3276.JPG

W pierwszej połowie zaprezentowana została oprawa na którą składał się transparent o treści: „Internet swoje – ulica swoje” z dwoma postaciami: internetowym chuliganem po lewej i postaci z koszulką „PF” powalonego ciosem przez zapewne kibola Górnika. Całość dopełniły czarne folie rozciągnięte nad transparentem.

oprawa_Górnik_Ruch1415

Dodatkowo wywieszone zostały transparenty: „Nowy stadion potrzebny od zaraz” oraz „Na ulicy rady nie dajecie, afery w internecie siejecie”. Na płocie zawisło 7 flag: „Torcida Crew”, „We’ll never surrender”, „Górny Ślonsk”, „1948”, „Ultras”, „XXX Torcida” i „Sektor 13”.

IMG_3390.JPG

Przed spotkaniem grupa Ultras Górnik Zabrze przeprowadziła zbiórkę na swoje cele, dla każdej osoby, która wspomogła ich pieniężnie przewidziany był prezent w postaci plakatu przedstawiającego oprawę „ULTRAS” zaprezentowaną podczas ubiegłorocznego meczu z Jagiellonią w Zabrzu.

kibice_gornik_jagiellonia_1415

Już w piątek Torcida uda się do Krakowa na mecz z Wisłą. Przypominamy, że zbiórka zaplanowana została na godzinę 16:00 pod stadionem, bilety można nabywać do czwartku, do godziny 17:00.

Galeria z WDŚ
Galeria z treningu przed derbami

[youtube id=”_0G10hpxN9s”] [youtube id=”ZoKmpemHvWQ”]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl/Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments