Górnik remisuje w ostatnim teście przed ligą. Piękny gol Madeja

Milo  -  14 lipca 2014 12:26
0
1008

Łukasz_Madej_Legia

W ostatnim sparingu przed startem ligi Górnik Zabrze zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1. Na listę strzelców dla „Trójkolorowych” wpisał się Madej. Dla zespołu gości bramkę zdobył Baraniak.

Zgodnie z zapowiedzeniami Roberta Warzychy w sparingu z Rakowem wystąpili zawodnicy, którzy w sobotnim meczu z GKS-em Katowice nie zagrali bądź wystąpili w niepełnym wymiarze czasowym. Górnik od początku spotkania starał się przejąć inicjatywę tym samym zmuszając rywali do błędów. „Górników” na prowadzenie wyprowadził Madej, który popisał się pięknym uderzeniem, a piłka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Kosa. Zabrzanie po objęciu prowadzenia chcieli iść za ciosem, ale brakowało wykończenia akcji. W dobrej sytuacji na strzelenie gola znalazł się testowany Sadzawicki, ale nie trafił czysto w piłkę z najbliższej odległości. Jeszcze bliższy szczęścia był Jeż po jego uderzeniu piłka wylądowała na poprzeczce bramki. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy było już 1:1. Fatalny błąd obrony Górnika wykorzystał Baraniak, który w sytuacji sam na sam ograł bezradnego Kuchtę.

W drugiej połowie trener zdecydował się na zmiany. Na boisku zameldował się m.in. Magiera, który wraca do gry po ciężkiej kontuzji. W dobrej sytuacji na zdobycie bramki znalazł się Oziębała, ale fatalnie przestrzelił. W grze zabrzan brakowało dokładności, a zawodnicy z Częstochowy postawili ciężkie warunki gry. Przed końcowym gwizdkiem arbitra w polu karnym Rakowa do piłki doszedł Sobczak jednak jego uderzenie z siedmiu metrów przeleciało ponad bramką. Zabrzanie zremisowali z II-ligowym Rakowem Częstochowa 1:1

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:1 (1:1)
1:0 – Madej 10′
1:1 – Baraniak 38′

Górnik: Kuchta – Mańka, Sadzawicki, Małkowski – Drewniak, Gwaze – Nowak (46′ Łuczak), Jeż (46′ Ćerimagić), Madej (46′ Oziębała), Kurzawa (46′ Magiera; 81′ Pikul) – Plizga (46′ Sobczak).

Raków: (I połowa) Kos – Pełka, Góra, Holik, Buczkowski, Balogun, Stefanowicz, Reiman, Baraniak, Brzęczek, Kural; (II połowa) Wróbel – Mońka, Pluta, Werner, Krupa, Porochnicki, Ogłaza, Kmieć, Świerk, Kierat, Pląskowski.

Źródło: Roosevetla81.pl/gornikzabrze.pl