Milo  -  9 lipca 2014 12:56
0
1233

Dawid_Plizga_sparing_Lechia_Gdansk_1415

Górnik Zabrze pokonał młodzieżowy zespół Karpat Lwów 2:1. Bramki dla zabrzan zdobyli Łuczak oraz Plizga.

„Trójkolorowi” po kilku minutach gry wyszli na prowadzenie za sprawą Łuczaka, który na raty pokonał bramkarza gości. Górnicy po strzeleniu gola oddali pole gry rywalom i prosili się o stratę bramki. Jej autorem był Hryszczenko. Następnie zawodnicy z Zabrza mieli swoje okazje na objęcie ponownego prowadzenia, ale brakowało skuteczności. Młodzi Ukraińcy spisywali się dobrze, często naciskali zabrzan agresywnym i wysokim pressingiem. Po przerwie nastąpiły zmiany, a na boisku pojawili się m.in. Plizga i Cerimagic. Jak się okazało, było to bardzo dobre posunięcie. Plizga wpisał się na listę strzelców, a Cerimagic z każdą upływającą minutą pokazywał swoje umiejętności, sprawiając sporo problemów obronie gości. Ostatecznie sparing zakończył się zwycięstwem.

Górnik Zabrze – Karpaty Lwów U-21 2:1 (1:1)
1:0 – Łuczak 8′ (as. Kosznik)
1:1 – Hryszczenko 15′
2:1 – Plizga 67′ (as. Kurzawa)

Górnik: Kasprzik – Danch (46′ Sadzawicki), Augustyn (46′ Szeweluchin), Gancarczyk (46′ Małkowski) – Sobolewski (46′ Drewniak), Gergel (46′ Mańka) – Madej (46′ Oziębała, 82′ Sobczak), Gwaze (46′ Jeż), Łuczak (46′ Cerimagic), Kosznik (46′ Kurzawa) – Iwan (46′ Plizga).

Karpaty: Siłećkyj – Biłous,  Buchta, Wyzdryk, Sztanenko – Hrysio, Mykhaylovsky, Kloc, Krasnomovets – Zawijśkyj, Hryszczenko.

Sędzia: Andrzej Chudy (Zabrze)