Górnik lepszy od Kazanki. Urynowicz znowu trafia

Kaszpir  -  24 stycznia 2018 16:32
0
3916

Górnik Zabrze w swoim czwartym meczu sparingowym, odniósł drugie zwycięstwo. Po raz drugi w pokonanym polu, pozostawił zespół zza naszej wschodniej granicy. „Trójkolorowi” dwukrotnie też remisowali podczas tegorocznych gier kontrolnych.

Marcin Brosz dał odpocząć kilku czołowym zawodnikom, w tym m. in. Rafałowi Kurzawie, Igorowi Angulo oraz Szymonowi Matuszkowi. Od początku spotkania w bramce ponownie oglądaliśmy Wojciecha Pawłowskiego, natomiast napad tworzył duet: Marcin Urynowicz – Maciej Firlej.

Piłkarze Górnika od początku spotkania wyglądali tak, jakby chcieli nie pozostawić złudzeń przeciwnikowi, kto będzie rozdawał karty. I tak też się wszystko ułożyło w pierwszych minutach spotkania. Nie minęło 500 sekund od gwizdka rozpoczynającego zawody, a zabrzanie prowadzili już dwoma golami. Najpierw piłkę w siatce rywali umieścił Łukasz Wolsztyński, asystował Marcin Urynowicz. Po kilku chwilach „Uryn” już osobiście trafił do siatki przeciwników, tym razem zagrywał Maciej Ambrosiewicz. Warto odnotować, że to już piąte trafienie Marcina tej zimy, i tak trzymać. Z czasem mecz nieco się wyrównał, Rosjanie zdołali się chyba otrząsnąć. Nie uchroniło ich to jednak od utraty kolejnej bramki. Ponownie na listę strzelców wpisał się Wolsztyński, ładnie uderzając z narożnika pola karnego. Na przerwę jednak „Trójkolorowi” nie schodzili z czystym kontem, ponieważ piłkarze Kazanki znaleźli sposób na dobrze dysponowanego Wojciecha Pawłowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej tzn. od szybkiego gola dla podopiecznych Marcina Brosza. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Erik Grendel, a akcję zamknął Adrian Gryszkiewicz. Jako, że na drugą część spotkania trenerzy wpuścili wielu nowych zawodników to i gra wyglądała nieco inaczej, choć ambicji nie brakowało z obu stron. Rosyjski zespół zdołał jeszcze przed końcem ponownie trafić do naszej bramki i ostatecznie mecz zakończył się dwubramkową wygrana Górnika. 

Górnik Zabrze – FC Kazanka Moskwa 4:2 (3:1)
1:0 – Ł. Wolsztyński 5′
2:0 – Urynowicz 8′
2:1 – Rahmonov 9′
3:1 – Ł. Wolsztyński 27′
4:1 – Gryszkiewicz 47′
4:2 – Dołgov 83′

Górnik: Pawłowski – Wolniewicz, Wieteska, Bochniewicz, Koj – Smuga, Żurkowski, Ambrosiewicz, Wolsztyński – Urynowicz, Firlej
II połowa: Loska – Michalski, Wieteska (69′ Surowiec), Karwot, Gryszkiewicz – Liszka, Hajda, Kamiński, Bartczuk – Grendel, Firlej (62′ Olszewski)

Było to drugie zwycięstwo zabrzan podczas zimowych przygotowań. Kolejną grę kontrolną zaplanowano na 27 stycznia (sobota), przeciwnikiem będzie Partizan Belgrad.

Wyniki gier kontrolnych Górnika Zabrze w 2018 roku:

13.01 MFK KArvina 2:2
20.01 FK Austria Wiedeń 1:1
20.01 Spartak Moskwa U-21 6:2 
24.01 FC Kazanka Moskwa 4:2
27.01 FK Partizan Belgrad -:-
28.01 FK Teplice -:-

Źródło: Roosevelta81.pl/fckazanka.ru/gornikzabrze.pl
Foto: fckazanka.ru

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments