Górnik – Lechia kibicowsko. Ultrasi wracają, czyli Barbórka przy Roosevelta!

Slazier  -  11 grudnia 2017 22:18
0
4213

Za nami kolejne spotkanie Górnika przy Roosevelta. Nasza drużyna zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1, a na stadionie zasiadło 20 163 widzów.

Spotkanie to na pewno zapamiętamy na długo, m.in. ze względu na wyczekiwany powrót grupy Ultras Górnik Zabrze. Już przed meczem można było się domyślić, że będziemy świadkami pięknej oprawy. Na dole młyna zawisł transparent „Ultras Górnik Zabrze” na tle trójkolorowej szachownicy. Podobne płótno (bez napisów) zostało wywieszone na piętrze. Na początku pierwsze połowy w centralny punkcie młyna rozciągnięta została koszulka „Młynówka”. Całość uzupełniły machajki na kijach oraz flagi z nazwami dzielnic oraz Fan Clubów, oraz odpalona została liczna pirotechnika. Wszystko razem dało piorunujący efekt!

Na meczu swój debiut zaliczyła sektorówka koszulka, a koszt jej powstania wyniósł 42.500 zł – więcej informacji można znaleźć w tym miejscu

Tego wieczoru nasz klub postanowił zorganizować obchody święta górników, czyli Barbórkę. Jeszcze przed meczem można było usłyszeć dźwięki górniczej orkiestry dętej. Piłkarze na murawę wyszli w bluzach z charakterystycznym motywem „GZ”, który nawiązywał do pierwszego zdobytego mistrzostwa Polski. Przedstawiciele Górników towarzyszyli naszym zawodnikom na murawie i wręczyli Igorowi Angulo statuetkę dla najlepszego piłkarza listopada.

Na trybunach można było spotkać kibiców ubranych w tradycyjne czako, a także prawdziwych górników w strojach galowych. W tym miejscu należy podziękować klubowi za organizację tylu atrakcji związanych z Barbórką. Przywiązanie do regionu w naszych szeregach jest bardzo mocne i nie można o tym zapominać, lecz kultywować w każdy możliwy sposób.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Torcida Gliwice”, „Wisłoka”, „Stara Gwardia”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Ruda Śląska”, „Torcida Żory”, „Śp. Dawid”, „Śp. Pastor”, „Piekary Śląskie”, „14.12.1948”, „GKS Katowice”, „ROW Rybnik”, „Ultras”, „Władcy Górnego Śląska”, „Knurów zawsze z Wami”, oraz transparent „Jabko, Graba, Gori – PDW”.

Kibice Lechii nie pojawili się w Zabrzu ze względu na zakaz wyjazdowy – kara za mecz z Wisłą Płock.

Przypominamy o trwającej sprzedaży na ostatni tegoroczny mecz Górnika, w którym przyjdzie nam zmierzyć się z Cracovią. Pora rozgrywania meczu nie najlepsza, ale liczymy na to, że w komplecie podziękujemy naszym piłkarzom za ten bardzo dobry dla nas rok!

Galeria dostępna tutaj
Kulisy oraz doping znajdziecie tutaj

Niech żyje nam górniczy stan!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments