Górnik II Zabrze – Śląsk II Wrocław 3:0. Wiosenne przełamanie

Kaszpir  -  2 kwietnia 2017 18:49
0
4427

W spotkaniu drużyn rezerwowych, dwóch zasłużonych dla polskiej piłki klubów, Górnik Zabrze okazał się lepszy od Śląska Wrocław. Na dodatek, było to okazałe zwycięstwo trzema bramkami. Na listę strzelców wpisali się: Maciej Ambrosiewicz, Sandi Arcon oraz Bartosz Pikul.

W trzecim ligowym spotkaniu, trener Józef Dankowski desygnował do gry siedmiu zawodników, którzy w Kluczborku zasiedli na ławce rezerwowych. Grzegorz Kasprzik, Adam Wolniewicz, Denis Janco, Oleksandr Szeweluchin, Marcin Urynowicz oraz Arcon i Ambrosiewicz wyszli jako podstawowi zawodnicy przeciwko drużynie z Dolnego Śląska. 

Od początku spotkania to Górnik sprawiał lepsze wrażenie, był częściej przy piłce i groźniej atakował. Gospodarze grali agresywnie i nie pozwalali na wiele wrocławianom. Bramka dla gospodarzy wydawała się kwestią czasu i tak też się stało na 10 minut przed przerwą. Precyzyjnym uderzeniem zza „szesnastki” popisał się Ambrosiewicz i tak oto „Trójkolorowi”, objęli prowadzenie. Zabrzanie już do końca tej części kontrolowali przebieg gry i jednobramkowe prowadzenie udało się utrzymać do przerwy.

Po zmianie stron obraz spotkania nie zmienił się, piłkarze starali się rozgrywać piłkę w środku pola, co wychodziło im z dobrym skutkiem. Bardzo dobre zawody rozgrywał Szymon Żurkowski, w dużym stopniu to dzięki jego postawie, udało się uzyskać sporą przewagę nad rywalem. Kwestią czasu była kolejna bramka. „Górnicy” podwyższyli rezultat spotkania. Autorem drugiej bramki został Arcon, popisując się – podobnie jak Ambrosiewicz w pierwszej części – strzałem z dystansu. Tym razem było to około 25 m! Trzeci gol, autorstwa Pikula był dobrym podsumowaniem przewagi naszej drużyny. W tym momencie stało się jasne, że zabrzanie odniosą swoją inauguracyjną wygraną.

Było to pierwsze zwycięstwo zespołu Józefa Dankowskiego w rundzie wiosennej. Zespół trenera Dankowskiego praktycznie kontrolował całe spotkanie, dopuszczając gości sporadycznie z groźnymi akcjami pod własne pole karne. Po dwóch porażkach, piłkarze Górnika zdołali zdobyć komplet punktów, dzięki czemu awansowali na 12. pozycję w tabeli.

W następnej kolejce nasi piłkarze udadzą się do Zdzieszowic, na spotkanie z miejscowym Ruchem.

Górnik II Zabrze – Śląsk II Wrocław 3:0 (1:0)
1:0 – Ambrosiewicz, 35′
2:0 – Arcon, 54′
3:0 – Pikul, 68′

Górnik II Zabrze: Kasprzik – Wolniewicz, Szeweluchin, Pieczur, Olszewski – Pikul(72′ Lasik), Janco(85′ Korcz), Ambrosiewicz, Arcon(82′ Dyląg), Żurkowski(90+4′ Konieczny) – Urynowicz

Rezerwowi: Michalski – Dyląg, Gruszka, Konieczny, Żagiel, Lasik, Krocz
Trener: Józef Dankowski

Sędziował: Łukasz Sowada(Opole)
Widzów: 100

Żółte kartki: Pikul, Janco, Urynowicz

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments