Górnik II Zabrze. Przed startem ligi

Kibic  -  2 sierpnia 2019 17:09
0
3343

W cieniu piłkarskiej PKO Ekstraklasy swoje rozgrywki wznawia III liga. W grupie trzeciej oczywiście oglądać będziemy drugi zespół Górnika. W nadchodzącym sezonie zmagania na III-ligowym froncie zapowiadają się ekscytująco. 

Marcin Prasoł, czyli nowe rozdanie

Poprzednie rozgrywki zabrzanie zakończyli na bardzo dobrym, szóstym miejscu. Prowadzeni przez Piotra Gierczaka „rezerwiści” szczególnie groźni byli na boiskach rywali. Bardzo dobrze spisywali się również w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie dotarli aż do finału na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Trójkolorowi wygrali również w cuglach Pro Junior System, chociaż nie wiązał się on z gratyfikacją finansową (Górnik dostał ekwiwalent pieniężny za 2. miejsce w Ekstraklasie). Zabrzanie w swojej grupie wyprzedzili drugie zespoły Zagłębia Lubin oraz Miedzi Legnica. Górnik II w sumie uzbierał 37519 punktów i był to najlepszy wynik w III lidze, podzielonej na cztery grupy.

Skąd zatem zmiana szkoleniowca? Pojawiły się nawet spekulacje, że zatrudnienie Prasoła wiąże się ze zmianą na trenerskim stołku w pierwszym zespole. Doskonale wiemy, iż opiekunem „jedynki” na kolejne dwa lata pozostał Marcin Brosz. Zatrudnienie byłego asystenta Adama Nawałki natomiast, wpisuje się w politykę klubu, która jeszcze mocniej ma oprzeć się na szkoleniu młodzieży i czerpaniu z tego owoców w przyszłości. Zresztą, sam Marcin Prasoł przyznaje: – Bardzo chciałem wrócić do Górnika, gdzie powstaje bardzo ciekawy projekt pracy z młodymi zawodnikami i dążenia do ich rozwoju. To coś, co sprawia wielką satysfakcję. Wielkie znaczenie miała również możliwość współpracy z trenerem Marcinem Broszem. Podglądając trenera, uczestnicząc w zajęciach będę mógł się stale i systematycznie rozwijać – i dodaje – Moim głównym celem jest przygotowywanie młodych piłkarzy, bezpośrednio żeby trafiali do pierwszej drużyny. To oczywiście docelowo sytuacja optymalna, aby również przygotować ich do grania na wyższych szczeblach. Chcę ich motywować do rozwoju, zarażać pozytywną energią do pracy. Myślę, że z takim pozytywnym myśleniem będą w stanie rozwijać swoje umiejętności.

Piotr Gierczak pozostał w klubie, gdzie będzie asystentem Prasoła, niewykluczone, że obejmie również inne obowiązki w Górniku.

„Kiki” błysnął w sparingach

Przygotowania do nowego sezonu „dwójka” rozpoczęła ponad miesiąc temu. W tym czasie zabrzanie rozegrali pięć sparingów. Podczas gier kontrolnych sprawdzana była spora grupa młodych graczy, nie zabrakło oczywiście zawodników testowanych. Formą strzelecką błysnął w tych meczach Krzysztof Kiklaisz. Górnik swoje test-mecze zakończył z bilansem trzech wygranych, remisie oraz porażce.

LZS Piotrówka – Górnik II Zabrze 1:5

brak danych

GKS Katowice – Górnik II Zabrze 0:3 (Kiklaisz x2, Lukoszek)

Górnik II: Sekuła, Krawczyk – Jaksik, Eizenchart, Zawada, Kamiński, Borek, Kiklaisz, Flak, Nowakowski, Martuszewski, Łukoszek, Gałązkiewicz, Budak, Paluszek oraz piłkarze testowani

Odra Wodzisław Śląski – Górnik II Zabrze 2:1 (Kamiński)

Górnik II (kadra meczowa): Buszka, Krawczyk – Frankiewicz, Martuszewski, Surowiec, Nowakowski, Zawada, Flak, Kamiński, Lukoszek, Borek, Gałązkiewicz, Kiklaisz oraz grupa zawodników testowanych.

Skra Częstochowa – Górnik II Zabrze 2:2 (Kiklaisz, Borek)

Górnik II (kadra meczowa): Buszka, Krawczyk – Nowakowski, Jakisk, Martuszewski, Flak, Przybyła, Borek, Gałązkiewicz, Surowiec, Zawada, Kamiński, Lukoszek, Kiklaisz oraz zawodnicy testowani.

Hutnik Kraków – Górnik II Zabrze 3:4 (Kamiński x2, Kubica, zaw. test.)

Górnik II (kadra meczowa): Krawczyk, Buszka – Jaksik, Surowiec, Nowakowski, Eizenchart, Martuszewski, Flak, Zawada, Gałązkiewicz, Borek, Rostkowski, Kibica, Kamiński, Kiklaisz, Lukoszek oraz zawodnicy testowani.

Czekając na derby

Pisaliśmy na wstępie, że nadchodzący sezon zapowiada niezwykle interesująco. W grupie trzeciej w szranki staną takie zespoły jak: Górnik II Zabrze, ROW Rybnik, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry i oczywiście chorzowski Ruch. Nieprzypadkowo naszych odwiecznych rywali wymieniliśmy na końcu, bo chociaż wszyscy czekamy na Wielkie Derby Śląska rozgrywane na Roosevelta 81, to z drugiej strony patrząc na to, co się dzieje przy Cichej, coraz mniej wierzymy, że dojdzie do takiego pojedynku.

Mocną reprezentację ma również Dolny Śląsk. Drugie zespoły Zagłębia, Miedzi oraz wrocławskiego Śląska, dodajmy jeszcze do tego Ślęzę. Poza tym, do rywalizacji przystąpią także m.in MKS Kluczbork i Rekord Bielsko-Biała.

Cały terminarz rozgrywek III ligi grupy 3. sezonu 2019/20 TUTAJ.

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę Górnik II rozpocznie rywalizację meczem w Brzegu. O godz. 13:00 zabrzanie wybiegną na boisko, by zmierzyć się z miejscową Stalą. Zapowiedź tego spotkania przedstawimy wkrótce.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments