Górnik – Arka kibicowsko. Czwarta trybuna potrzebna od zaraz!

Milo  -  17 sierpnia 2017 21:31
0
3978

 

Trzeba przyznać, że po powrocie do Ekstraklasy znajdujemy się w fantastycznej formie. Trzeci komplet z rzędu pokazuje, że kibice Górnika są spragnieni wielkiej piłki, dlatego czwarta trybuna potrzebna od zaraz!

Tego dnia – podobnie jak w poprzednich meczach – na stadionie zasiadło dokładnie 22 708 kibiców. Już przed meczem rozpoczęły się obchody uczczenia pamięci – Blato (zmarłego kibica Hajduka Split). Wszyscy kibice na stojąco odsłuchali „Kada umren umotan u bilo” w wykonaniu Vinko Coce.

„Kiedy umrę ubrany na biało
Na stadion zanieście moje ciało
Niech łopocze sztandar
Na którym napisano
Hajduk żyje wiecznie
Bóg i nikt więcej!”

Z okazji Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Trzeba przyznać, że za każdym razem, gdy śpiewany jest hymn – wrażenie jest piorunujące. Być może kiedyś doczekamy się meczu narodowej reprezentacji w Zabrzu. Następnie trybuny zamilkły na 23 minuty (właśnie w takim wieku zmarł Blato), taką sytuację wykorzystali przyjezdni, którzy prowadzili doping skierowany w naszym kierunku. Po upływie wyznaczonego czasu rozpoczęliśmy głośnym: „Górniku jesteśmy z Tobą”, a wtedy na trybunach do samego końca meczu było już słychać wyłącznie nas.

W trakcie meczu daliśmy jasno do zrozumienia włodarzom miasta Zabrze, że czwarta trybuna jest potrzebna od zaraz, odświeżając tym samym slogan, który przed kilkoma laty pomógł w rozpoczęciu modernizacji Areny Zabrze. Teraz najwyższy czas dokończyć budowę i tym samym domknąć bryłę stadionu. 14-krotny mistrz Polski na to zasługuje!

Teraz czeka nas wyjazd do Krakowa, a następnie domowe spotkanie z Wisłą Płock. Zapraszamy do kupowania biletów i wspierania Górnika. Czwarty komplet z rzędu? Oczywiście, że tak!

„Trójkolorowa” armia!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments