Górnik – Arka: Ambicją i walką górować nad Arką!

W.  -  15 grudnia 2018 13:25
0
1845

O godzinie 18:00 na Arenie im. Ernesta Pohla rozegrany zostanie mecz 19. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Arką Gdynia. Spotkanie to będzie miało niezwykle uroczystą oprawę, ze względu na przypadający 14 grudnia jubileusz 70-lecia biało-niebiesko-czerwonych. Z perspektywy trybun w sobotni wieczór drużynę wspierać będą legendarni piłkarze i działacze, co być może dodatkowo zmotywuje nasz zespół i przyczyni się do zwycięstwa zabrzan. Transmisję meczu przeprowadzi stacja Canal+Sport.

Podopieczni Marcina Brosza nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych. Górnik z dorobkiem 16 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, niżej od zabrzan jest tylko Zagłębie Sosnowiec. Nieco lepiej radzi sobie nasz przeciwnik, plasując się na 10. miejscu
z ilością 23 zgromadzonych punktów. O tym, jak trudna może być najbliższa konfrontacja  z Arką, świadczy fakt, że zabrzanie nie wygrali z żółto-niebieskimi od 12 lat! Ostatni raz Górnik pokonał drużynę znad morza w sezonie 2005/2006 po golach Błażeja Radlera
i Mateusza Bukowca. Wówczas trójkolorowi po raz ostatni zdominowali Arkę na własnym stadionie (2:0). Od tamtego spotkania mecze obu zespołów kończyły się zwycięstwem gdynian – pięciokrotnie, albo podziałem punktów – czterokrotnie. W sumie od 1974 roku drużyny zagrały ze sobą 23 razy, 8 razy zwyciężał Górnik i 8 razy Arka, 7 razy potyczka  zakończyła się remisem.

W dzisiejszym starciu Górnik będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, aby godnie uczcić jubileusz oraz zmazać piętno bolesnej porażki sprzed tygodnia. Podobny cel będzie miała także Arka, która przegrała dwa ostatnie spotkania, ulegając 1:3 Jagiellonii i przegrywając u siebie 0:3 z Cracovią. Dzisiejszy mecz będzie ostatnim pojedynkiem, jaki zabrzanie rozegrają na własnym stadionie przed zbliżającą się wielkimi krokami zimową przerwą w rozgrywkach. Wierzymy, że jubileuszowy mecz stanie się prawdziwym piłkarskim świętem, dającym kibicom mnóstwo radości, także tej płynącej po końcowym gwizdku arbitra.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments