Górnicze rezerwy wracają do gry

Kaszpir  -  11 marca 2022 11:07
0
1352

W najbliższą niedzielę do ligowych zmagań wracają rezerwy Górnika Zabrze. Rywalem „Trójkolorowych” będzie zespół MKS Kluczbork, więcej o tym spotkaniu napiszemy w przedmeczowej zapowiedzi. Tymczasem po krótce podsumowujemy przygotowania podopiecznych Piotra Gierczaka do wiosennych meczów.

Zabrzanie w zimowej przerwie nie próżnowali rozegrali szereg sparingów, przebywali również na obozie przygotowawczym w Wałbrzychu. Do treningów przystąpili w drugiej połowie stycznia, zajęcia odbywały się na obiektach Walki Zabrze, czy też w hali MOSiR. 

 – „Teraz po przerwie najważniejsze aby chłopaki wrócili do optymalnej dyspozycji fizycznej. To jest baza, z której potem można czerpać do treningu taktycznego czy technicznego. Była przerwa, więc forma musi znów wrócić, ale widzę po kilku treningach że drużyna dobrze się prezentuje. Powiem jeszcze jedno, dobre przygotowanie fizyczne to także mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji. Także teraz mocna praca nad tym elementem” – mówił w rozmowie z klubowymi mediami Piotr Gierczak. 

Od 14 lutego rezerwy kontynuowały przygotowania w Wałbrzychu. Na obóz wyjechało 19 zawodników m.in Marcin Wodecki, który przed laty reprezentował już barwy Górnika. W Ekstraklasie debiutował 8 marca 2008 roku w meczu przeciwko Jagielloni (3:0), zmieniając w 73 min Dawida Jarkę. Łącznie w „Trójkolorowych” barwach rozegrał 53 spotkania (z przerwą na występy w Odrze Wodzisław w latach 2009/10) w sześciu sezonach, zdobywając  nich sześć bramek. teraz popularny „Pszczółka” związał się 1,5 umową, na mocy której stał się zawodnikiem rezerw zabrzańskiego klubu.Na pewno młodzież w drugim zespole jest bardzo ambitna, chce trenować i walczyć. To co zobaczyłem podczas pierwszego tygodnia zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. – dzieli się swoimi wrażeniami Wodecki, który miał okazję grać w jednym zespole z obecnym szkoleniowcem „dwójki”. – Bardzo cieszę się, że mogę współpracować z trenerem Piotrem Gierczakiem jako zawodnik. Dawniej razem graliśmy. Muszę podkreślić, że w zespole jest bardzo dobra atmosfera. Wszystko jest poukładane, tak jak to powinno być. Są zapewnione odpowiednie warunki. Z przyjemnością chodzi się na treningi, a te są świetnie prowadzone. Opiekun zabrzan także widzi pozytywy wspólnej pracy z Wodeckim. – Fajnie że dołączył też Marcin Wodecki, to będzie świetny handicap dla młodych, będą trenować u boku doświadczonego zawodnika. Wszystko składa się naprawdę w fajną całość”. 

Kadra Górnika II Zabrze biorąca udział w wałbrzyskim zgrupowaniu:

  • Klaudiusz Mazur, Wiktor Chwojnicki – Mateusz Pawlak, Alan Lubaski, Kamil Całka, Jakub Okaj, Marcin Wodecki, Damian Płonka, Daniel Liszka, Kamil Surowiec, Thomas Pranica, Peter Juritka, Erwin Kołodziejczyk, Jakub Kotko, Mateusz Kulanek, Michał Rostkowski, Jan Ciućka, Bartłomiej Korbecki, Nikodem Zielonka.

Z drużyną przygotowywał się kilku nowych chłopaków, również powrócili z wypożyczeń bardziej doświadczeni jak choćby, Michał Rostkowski, czy Bartosz Korbecki. W przeciwnym kierunku powędrowali Krzysztof Kiklaisz i Dawid Szkudlarek. „Kiki” przeniósł się do lidera grupy 3, LKS Goczałkowice, gdzie będzie występował m.in. obok Łukasza Piszczka, Mariusza Magiery, czy Adama Dancha. Szkudlarek, będący w poprzednich sezonach jednym z filarów „dwójki”, przeszedł na podstawie transferu definitywnego do I-ligowego GKS-u Jastrzębie. Rozwojowi tego piłkarza będziemy się z zainteresowaniem przyglądać.

Zabrzanie rozegrali dziewięć gier sparingowych, odnosząc w nich sześć zwycięstw. W ostatnim sprawdzianie „Trójkolorowi” pokonali zespół Pniówka Pawłowice. Teraz czekamy już na ligowe zmagania.

Górnik II Zabrze – Pniówek 74′ Pawłowice 2:0 (Rostkowski, Korbecki)

Górnik II Zabrze: Sokół – Kulanek, Surowiec, Wingralek, Liszka, Skała, Wodecki, Wojtuszek, Pranica, Rostkowski, Lubaski
Grali ponadto: Mazur, Płonka, Całka, Kotko, Juritka, Kołodziejczyk, Pawlak, Korbecki, Okaj

Wyniki pozostałych sparingów klubowej dwójki: 

  • Górnik II Zabrze – Raków II Częstochowa 3:3
  • Górnik II Zabrze – GKS II Tychy 1:2
  • Górnik II Zabrze – Wisła II Płock 2:1
  • Górnik II Zabrze – Drama Zbrosławice 3:2
  • Górnik II Zabrze – Gwarek Ornontowice 6:0
  • Górnik II Zabrze – Fastav Zlin B 7:0
  • Górnik II Zabrze – MFK Frydek Mistek 1:1 
  • Górnik II Zabrze – Podhale Nowy Targ 3:2

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/ Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments