Dźwigary na południu

kamres  -  13 kwietnia 2013 08:10
0
972

 

stadion3_kwiecien_2013
Obecny tydzień na budowie upłynął pod znakiem wciąż pnącej się do góry trybuny południowej, która wzbogaciła się o swoje pierwsze dźwigary.

Roboty przy konstrukcji placu wschodniego powoli chylą się ku końcowi. Coraz mniejsza powierzchnia stropu poziomu zero jest do przykrycia płytami. Pojawiły się również nowe deskowania i zbrojenia pod budynki kas. Tego typu prace zaczęto wykonywać w środkowym budynku. Przy wschodnim placu wejściowym w tym tygodniu zaczęły pojawiać się rury, które wykorzystane będą w pomieszczeniach garażowych.

Co zmieniło się w środku? Na górnym poziomie trybuny północnej przestawiono zwyżki pomagające przy montażu elementów konstrukcji dachu, której jest coraz więcej oraz pracownicy zajęli się uszczelnianiem szczelin pomiędzy stopnicami. Za trybuną wschodnią zauważymy nowe, pionowe elementy elewacji oraz zdjęte deskowania z jednego z szybów windowych. Dodatkowo ułożono szalunki pod wylewkę środkowej klatki schodowej.

Narożnik południowo-wschodni wzbogacił się o kolejne stopnice, słupy, rygle, jedno womitorium oraz kolumnę pod dźwigar dachu. Natomiast naroże po zachodniej stronie jest gotowe na ustawianie kolejnych rygli i stopnic. Trybuna południowa dostała 6 dźwigarów, a my z niecierpliwością czekamy na oddanie naszego stadionu do użytku.

Wiosna na budowie, mecz z Ruchem przy pełnych trybunach? (galeria+wideo)

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments