Dwóch młodych zawodników zgłoszonych do rozgrywek I ligi

Milo  -  26 kwietnia 2017 15:42
0
9935

Zawodnicy rezerw Robert Pieczur i Andrzej Trubeha zostali zgłoszeni przez Górnika Zabrze do rozgrywek I ligi.

Robert Pieczur to wychowanek Górnika z krwi i kości. Urodził się w Zabrzu i całą swoją przygodę z piłką podporządkował Górnikowi. 19-letni piłkarz już od dłuższego czasu jest bardzo mocno obserwowany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny. W rezerwach występuje jako defensor, choć za jego nominalną pozycję uznaje się pomoc. Często zbierał doświadczenie na środku defensywy przy boku Szeweluchina, może grać także na prawej stronie obrony. W tym sezonie zagrał w 17 meczach w III lidze.

19-letni Andrzej Trubeha uznawany jest za jedno z największych odkryć rundy jesiennej. Do Zabrza przyszedł ze Stali Rzeszów. W drugiej drużynie zabrzańskiego klubu strzelił sześć goli, co dało mu miano najskuteczniejszego zawodnika. Za jego nominalną pozycję uznaje się rolę napastnika, choć w rezerwach występuje również na bokach pomocy. Cechuje go łatwość dochodzenia do dogodnych sytuacji. Trubeha w III lidze zaliczył 15 spotkań.

Zarówno Pieczur, jak i Trubeha zostali zabrani przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny na krótkie zimowe zgrupowanie w Słowenii.

Źródło: Roosevelta81.pl/90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments