Derbowa wymiana „uprzejmości”

Pionek  -  26 września 2017 17:31
0
15994

Nie od dziś wiadomo, że takie mecze, jak ten najbliższy z Piastem Gliwice elektryzują wiele osób. Dla Górnika jest to mecz o tyle ważny, że pokaże, która drużyna wiedzie prym na Śląsku i nie mówimy tu o sferze kibicowskiej, bo w tym aspekcie klub z Gliwic nie ma startu do TORCIDY. Jest to drugi sezon z rzędu, w którym na placu boju w najwyższej klasie rozgrywkowej pozostały dwie drużyny ze Śląska. Takiej sytuacji nie było wcześniej od sezonu 2006/07, gdzie jedynymi śląskimi drużynami w elicie były Górnik Zabrze i Odra Wodzisław Śląski.

Górnik ma swój fan-club w Gliwicach i jest to jedno z większych FC Górnika. Kibice Piasta mają z tym spory problem i swego rodzaju kompleks, nie potrafią zrozumieć jak mieszkaniec Gliwic mający swój klub w mieście może kibicować klubowi z innego miasta. Dla kibiców Piasta więc jest to mecz sezonu. Dla kibiców z Zabrza są mecze ważniejsze, jednak nie można było zostać obojętnym na zaczepki sąsiadów zza miedzy.

Bilety na ten mecz w Zabrzu rozeszły się w niespełna 4 dni. U kibiców Piasta zapisy na wyjazd prowadzone były z miesięcznym wyprzedzeniem i trwały do samego końca. Do tej pory nie wiadomo czy pojawi się komplet gości na stadionie w Zabrzu. W całych Gliwicach mocno mobilizowano się na wyjazd, rozdając ulotki na mieście, wieszając plakaty na wiatach przystankowych, jednak nie pomogło to chyba w sposób zadowalający.

Uciekli się więc kibice Piasta do nieco innych sposobów, zaczepiając przy okazji kibiców Górnika. I tak mieliśmy wieszanie na drzewach kukieł w koszulce Torcidy, nocne bieganie po dzielnicach „należących” do Górnika i malowanie ścian, czy filmik opublikowany na YT  nawiązujący do rzekomej współpracy kibiców Górnika z organami ścigania 🙂

TORCIDA odpowiedziała tylko raz. Raz a skutecznie! Po tym, co mogli zobaczyć kibice Piasta na filmiku załączonym poniżej, gdzie TORCIDA wizytuje stadion w Gliwicach i paląc na miejscu flagę miejscowych od dłuższego czasu „kurczaki” (jak zwykło się nazywać kibiców Piasta w Zabrzu) nie publikują żadnych materiałów, prawdopodobnie nadal dochodzą do siebie po szoku, jaki ujrzeli w materiale video opublikowanym przez TORCIDĘ. Kibice Górnika pokazali, że w mieście Gliwice to Górnik jest siłą wyższą, a poziom kibicowski przebija o lata świetlne poziom kibiców Piasta.

Źródło: Roosevelta81.pl/ facebook.com
Foto: Torcida Górnik

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments