Danch czy Madej, a może ktoś inny? Wybierz z nami „Koguta 2014 roku”!

Torcidos  -  31 stycznia 2015 16:00
0
807

kogut_2013_roku

Głosowanie na koguta 2014 roku nabiera tempa. Redakcja Roosevelta81.pl wybrała czterech zawodników, którzy naszym zadaniem zasłużyli na nominację do tego tytułu, ale wybór najlepszego “koguta roku” zostawiamy naszym czytelnikom. W roku 2014 statuetka powędrowała w ręce Radosława Sobolewskiego. Jak będzie tym razem?

Pierwszy nominowany: Pavels Steinbors

Wystarczyły pierwsze mecze w Górniku, żeby utwierdzić nas w przekonaniu, że może być z niego czołowy bramkarz ekstraklasy. Po roku wiemy, że Pavels to prawdziwa ostoja w bramce Górnika. Wiadomo przytrafiły mu się błędy, ale patrząc przez pryzmat całego roku zdecydowanie czołowa postać w Górniku. Właśnie w Zabrzu dostrzegł go selekcjoner reprezentacji Łotwy i systematycznie powołuje go do reprezentacji.

Sylwetka Pavelsa Steinborsa do przeczytania w tym miejscu

Drugi nominowany: Adam Danch

Chłopak ze Śląska, który imponuje ogromnym charakterem. W dzisiejszym świecie pieniądza, coraz mniejszą wartość ma słowo lojalność. Przekonujemy się o tym także w piłce, choćby na przykładzie Franka Lamparda, który lekką ręką zamienił Londyn na Manchester. Właśnie dlatego tak bardzo ceni i szanuje się piłkarzy jak on. Mówi się żartobliwie, że nawet gdyby zgłosiła się po niego Barcelona, to wolałby zostać w Zabrzu.

Sylwetka Adama Dancha do przeczytania w tym miejscu

Trzeci nominowany: Łukasz Madej

Słowo pokora nigdy nie szło z nim w parze. Gdy zdobywał decydującą bramkę w finale Mistrzostw Europy do lat 18, wróżono mu wielką karierę. Zdobył wszystko, co było do zdobycia w Polsce; mistrzostwo, puchar i superpuchar, a siebie nazywał Pan piłkarz. Jednak jak sam mówi, jego kariera pozostawia wielki niedosyt. Takie osoby albo się kocha, albo nie nienawidzi. Łukasz Madej, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim futbolu, a dziś najlepszy gracz Górnika.

Sylwetka Łukasza Madeja do przeczytania w tym miejscu

Czwarty nominowany: Mateusz Zachara

Jeszcze na początku sezonu 2013/14 był obiektem drwin w środowisku piłkarskim. Podczas, gdy Górnik prezentował się znakomicie, on wciąż pozostawał bez choćby jednego gola. Od tego czasu minęło już półtora roku, a on wyjechał z Polski jako jeden z najlepszych napastników ligi.

Sylwetka Mateusza Zachary do przeczytania w tym miejscu

Zapraszamy do oddawania głosów w sondzie na stronie głównej (znajduje się ona w lewym dolnym rogu strony).

Głosy oddawać można do: 07.02.2014r. 

Spośród czterech kandydatów można jednorazowo oddać głos na jednego piłkarza.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevetla81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments