Damian Kądzior: Pokazaliśmy charakter

Torcidos  -  16 lipca 2017 14:37
0
8930

Jeszcze tydzień temu niewiele wskazywało, by Damian Kądzior znalazł się w podstawowym składzie na mecz z Legią. Dobre występy byłego piłkarza Wigier w ostatnich sparingach zostały jednak nagrodzone przez Marcina Brosza. Damian w rozmowie z naszym portalem dzieli się wrażeniami ze swojego debiutu i studzi emocje przed kolejnymi spotkaniami.

Roosevelta81.pl: Wymarzona inauguracja sezonu dla Górnika.

Damian Kądzior (pomocnik Górnika): – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że nie możemy popaść w euforię. To był dopiero pierwszy mecz i teraz musimy zrobić wszystko, żeby podobnie było w kolejnych spotkaniach.

Górnik był lepszy od Legii w tym spotkaniu? 

– Realizowaliśmy założenia, które trener nam nakreślił przed meczem. Były momenty bardzo ciężkie. My jednak pokazaliśmy charakter, przełamaliśmy to i teraz możemy się cieszyć z trzech punktów. Wydaje mi się, że wygrał zespół, który bardziej chciał tego zwycięstwa. 

Twoje zejście wynikało już ze zmęczenia?

Nie przepracowałem z zespołem okresu przygotowawczego i dopiero są to moje pierwsze dni w Górniku. Cieszę się, że dostałem szansę od trenera na grę w pierwszej jedenastce, ale wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Potrzebuję też czasu, żeby zgrać się z drużyną i wdrożyć w sposób i styl gry. Myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie tylko lepiej. 

Mimo wszystko, w niektórych momentach Twoja współpraca z kolegami wyglądała dobrze.

Trenuje z chłopakami tydzień czasu, rozegrałem jeden sparing i już widać powoli nasze porozumienie na boisku. Na pewno nie wygląda to jeszcze tak, jakbym ja chciał i tak, jak wszyscy tego ode mnie oczekują. To przyjdzie z czasem, bo chłopaki grają ze sobą już dłuższy czas. Dobry piłkarz dostosowuje się do drużyny i mam nadzieję, że w moim przypadku również tak będzie. 

Górnik w sobotę był nastawiony przede wszystkim na kontrataki. Była to dla Ciebie nowość?

W klubach, w których grałem, czyli w Dolcanie i Wigrach, dominował atak pozycyjny. W I lidze przeciwko większości drużyną graliśmy właśnie w ten sposób. Z Legią byliśmy nastawieni na kontry i musiałem się w pewien sposób przestawić. Na pewno jednak uważam to za nowe doświadczenie i myślę, że rozwinie mnie ono jako zawodnika. 

Jak ocenisz atmosferę na trybunach?

Pierwszy raz grałem dzisiaj przy takiej publiczności. Jest to dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie. Dla takiej widowni gra się właśnie w piłkę, dlatego bardzo się ciesze, że zagrałem w tym spotkaniu.

Teraz czeka Cię wyjątkowe spotkanie, bo Górnik zagra z Jagiellonią, której jesteś wychowankiem.

Podchodzę do meczu z Jagiellonią, jak do każdego innego. Teraz też było to dla nas wyjątkowe spotkanie, bo graliśmy z mistrzem Polski. Jestem wychowankiem Jagiellonii i miło będzie wrócić na stadion, na którym debiutowałem w Ekstraklasie jako jeszcze nastolatek. Fajnie też zagrać przed publicznością, gdzie pewnie dużo znajomych z Białegostoku przyjdzie na ten mecz. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments