
Piłkarze rezerw Górnika Zabrze późnym sobotnim popołudniem wracają do rywalizacji na boiskach Betclic 3 Ligi. Podopieczni trenera Seweryna Gancarczyka wiosenne ligowe zmagania zainaugurują starciem z sąsiadującym w tabeli MKS Kluczbork.
Runda jesienna w wykonaniu Górnika II Zabrze była prawdziwą sinusoidą. Po udanym starcie rozgrywek wielu upatrywało w drużynie Trójkolorowych czarnego konia rozgrywek i jednego z kandydatów do walki o awans na drugoligowy front. W środku rundy zabrzańska drużyna złapała jednak poważną zadyszkę, notując serię sześciu meczów z rzędu bez zwycięstwa, co mocno zdegradowało górniczy zespół w ligowej tabeli.
Nieco optymizmu w serca kibiców Trójkolorowych wlały jednak dwa ostatnie zeszłoroczne starcia, w których Zabrzanie najpierw na wyjeździe pokonali Pniówek Pawłowice Śląskie (3:1), a na zakończenie trzecioligowej jesieni rozbili Carinę Gubin (6:0). Kluczowym graczem drużyny rezerw Górnika był w tych dwóch meczach Jakub Jeleń, który ustrzelił dwa hat tricki z rzędu.
Dziś syna Ireneusza Jelenia już w kadrze Górnika II Zabrze nie ma. Przeniósł się na zasadzie wypożyczenia o klasę rozgrywkową wyżej i wiosną będzie reprezentował barwy KKS Kalisz. W jego miejsce zespół trenera Gancarczyka zasilił uznawany za wielki talent i imponujący warunkami fizycznymi Mateusz Posmyk, który jesienią bronił barw Warty Gorzów Wielkopolski.
Pojedynek w Kluczborku będzie starciem dwóch ekip zajmujących miejsca w środku tabeli Betclic III Ligi. Drużyna z Opolszczyzny plasuje się obecnie na ósmym, zaś Górnik II na dziesiątym miejscu w ligowym zestawieniu. Różnica dzieląca oba zespoły, to zaledwie trzy punkty, więc udana inauguracja wydatnie pomogłaby drużynie z Zabrza w walce o miejsce w górnej połowie tabeli.
Początek meczu w Kluczborku o godz. 17:00.
Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl







Powodzenia Panowie po 3 punkty!!
Transmisja będzie gdzieś ??