Bartosz Kopacz: Szacunek dla wszystkich chłopaków

Pionek  -  6 czerwca 2017 11:09
0
6045

Nie wiem, czy jest jakakolwiek szansa teoretyczna na awans, jeśli jest to dobrze, jeśli nie… trudno trzeba grać do końca o jak najlepszy wynik – mówił Bartosz Kopacz pod koniec kwietnia, gdy Górnik przegrał w Głogowie. Życie pisze piękne scenariusze, a Górnik Zabrze po zwycięstwie w Puławach awansował do Ekstraklasy. Swój udział w tym sukcesie miał 25-letni obrońca, który w minionym sezonie opuścił tylko trzy mecze. 

Roosevelta81: Ekstraklasa wydawała się nieosiągalna, a teraz jakby to był piękny sen. 

– Nikt w nas już nie wierzył, statystycy dawali nam 1% szans. Szacunek dla wszystkich chłopaków, tak niedoświadczonym składem, graliśmy z takim wyrachowaniem ostatnie kolejki i osiągnęliśmy upragniony awans

Pokazaliście, że potraficie, kiedy już nawet najwięksi optymiście twierdzili, że sezon jest stracony.    

– Wiedzieliśmy jaka jest sytuacja w tabeli, graliśmy już dla rodzin, dla kibiców i dla siebie, a tak się złożyło, że graliśmy bardzo dobrze. Inne drużyny przystopowały i te wyniki pozwoliły nam osiągnąć awans do Ekstraklasy.

Mimo wszystko ciężko w ten awans uwierzyć..

– Ciężko tak na 100% uwierzyć, bo w całym sezonie można pomyśleć, że bliżej było nam dołu niż awansu. Pamiętam, jak po meczu w Głogowie pytaliście mnie o awans, to nawet nie wiedziałem, że mamy jeszcze jakiekolwiek matematyczne szansę na niego, a teraz wszyscy cieszymy się z awansu.

Można powiedzieć, że życie pisze piękne scenariusze.

– Piękne. Początek mieliśmy bardzo słaby, ale potem pokazaliśmy szczególnie w tej końcówce, pokazaliśmy, że zasługujemy na ten awans. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że mogli dzielić tą radość razem z nami.

Jaki był plan na ten ostatni mecz?

– Taktyka się nie zmieniła, to nam ostatnio wychodziło i graliśmy tak samo, konsekwentnie. W pierwszej połowie nam to wychodziło strzeliliśmy gola i prowadziliśmy. W drugiej połowie za bardzo się wycofaliśmy do tyłu i było już gorąco. Mało graliśmy do przodu i dopisało nam szczęście, które sprzyja lepszym. Możemy cieszyć się z awansu.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments