Arka – Górnik kibicowsko. Debiut nowej przyśpiewki

Slazier  -  15 grudnia 2017 07:50
0
7148

Górnik przegrał 0-1 w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia, i niestety stracił pozycję lidera Ekstraklasy na rzecz Legii.

Pomimo nie najlepszego terminu nad polskie morze wybraliśmy się w sile 161 osób. Tego dnia podróżowaliśmy autokarami, a koszt wyprawy wynosił 130 zł. Doping prowadziliśmy przez całe spotkanie, z kilkoma naprawdę dobrymi momentami. W tym miejscu warto wspomnieć, że swój debiut zaliczyła nowa przyśpiewka, która zapowiada się naprawdę świetnie! W drugiej połowie śpiewaliśmy ją bez koszulek, pokazując miejscowym jak się bawi Torcida. Tego wieczoru niestety musieliśmy przełknąć gorycz porażki, ale mamy nadzieję, że podczas ostatniego tegorocznego spotkania przy Roosevelta stawimy się w komplecie, by pomóc piłkarzom w zdobyciu kolejnego zwycięstwa.

Wywiesiliśmy następujące flagi: „Górnik Zabrze”, „Śp. Pastor”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „1948” oraz transparent „13.12.1981 – Pamiętamy”.

Mecz z Górnikiem zgromadził na stadionie w Gdyni dokładnie 6923 widzów. Gospodarze prowadzili doping przez całe spotkanie, a jeszcze w pierwszej połowie zaprezentowali oprawę nawiązująca do zbrodni minionego ustroju. Prezentacja składała się z sektorówki, na której wypisane zostały nazwiska ofiar, transparentu „W walce z systemem zapłacili najwyższą cenę”, a całość uzupełniła odpalona pirotechnika. Arkowcy wielokrotnie bluzgali w naszą stronę (na co nie pozostawaliśmy im dłużni), a także pozdrawiali swoją zgodę z Bytomia.

Przypominamy, żeby nie zwlekać z zakupem biletu na mecz z Cracovią – musimy w komplecie podziękować zawodnikom za ten rok!