Allianz Arena czy Amfiteatr Kadzielnia? Zmiany w projekcie?

kamres  -  2 maja 2013 13:57
0
1480

stadion10_kwiecien2013

Serwis Roosevelta81.pl często tłumaczy budowę stadionu na podstawie rysunków projektowych. Dzisiaj chcemy poruszyć ważną kwestię zmian naniesionych w projekcie. Niestety, nie są one nigdzie wyszczególnione, ale jedną rzecz udało nam się już zdemaskować. Czy będą kolejne?

Mianowicie chodzi o barierki poziomu +4, o których wspominaliśmy tutaj. Napisaliśmy, że w stosunku do podłoża trybuny wschodniej będą pochylone o około 110 stopni w kierunku ulicy Damrota. Tak wynikało z rysunków projektowych, rzeczywistość okazała się inna. Barierki w stosunku do podłogi poziomu +4 są ustawione pod kątem prostym. Tylko dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie skoro projekt mówi inaczej?

24 699 krzesełek tematem tabu
Kiedyś pisaliśmy również o modelu krzesełek na stadionie. Według projektu, będzie to ten sam, co na stadionie Narodowym w stolicy, stadionie Legii, a także na Allianz Arena w Monachium. Pierwszy etap przewiduje montaż 24 699 krzesełek. Tylko, że to jedynie projekt, a rzeczywistość może okazać się inna.

Podczas meczów rozgrywanych przy ulicy Roosevelta, w sali dawnej klubowej kawiarni, znajdują się dwa krzesełka. Nie są to te same, które przewiduje projekt. Czy w takim razie ten model będzie na naszym stadionie? W mediach oczywiście cisza na ten temat. Od dawna staramy się dowiedzieć czegoś więcej od Spółki Stadion. Czekamy na odpowiedzi na szereg zadanych i przekazanych przez nas pytań.

Mają być takie:

krzeselko_fcb

Foto: skyscrapercity.com

A będą takie?

krzeselka_abacus_bronze_gold

Foto: Roosevelta81.pl

Gołym okiem widać różnicę. Skupmy się na drugiej fotografii. Przedstawia ona dwa krzesełka linii Abacus. Te na pierwszym planie to Abacus Bronze, które miałoby być zainstalowane w trójkolorowych barwach na wszystkich trybunach z wyjątkiem VIP. Trybuna zachodnia miałaby otrzymać natomiast krzesełka z drugiego planu – Abacus Gold. Droższy model różni się tym, że jest wyposażony w tapicerowane i zdejmowane obicie. Dla porównania przedstawiamy Wam model dla trybuny VIP widniejący w projekcie:

krzeselko_fcb_vip

Foto:  skyscrapercity.com

Jest kolosalna różnica między wykonaniem obu linii krzesełek. Te z linii Abacus dla trybuny VIP wyglądają tandetnie w porównaniu z linią FCB tym bardziej, że nie są pokryte w całości tapicerką. Swoją drogą białe siedzisko i czarna tapicerka? W takim razie będą np. czerwone krzesełka i również czarna tapicerka? Mamy nadzieję, że to tylko model przykładowy. W katalogu krzesełko z tapicerką występuje w jednym kolorze, choć kto wie jak to będzie wyglądało.

Jeśli zamiana krzesełek okaże się faktem, to dlaczego nikt nie poinformował o tym kibiców lub nie zapytał Nas o zdanie? Przecież stadion buduje się dla kibiców i nie przyjmiemy tłumaczeń w stylu, że jak trybuny będą pełne to nie będzie nic widać.

595 dni namysłu

Według portalu slask.sport.pl  : – Krzesełka będą w trzech kolorach, nawiązujących do barw Górnika. Na obiekcie zostaną rozproszone, co da podobny efekt jak na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nie planujemy układania z nich żadnego napisu – mówi Tadeusz Dębicki. Po 595 dniach od rozpoczęcia budowy, wybrano rozmieszczenie krzesełek na trybunach.

305 kilometrów różnicy
Wszystkie decyzje odbywają się w kuluarach i zamkniętych gabinetach, do kibiców nie dociera wiele ważnych informacji. Wykonawca stadionu Polimex Mostostal, który wybudował również stadion Legii, przedstawił tamtejszym kibicom kilka koncepcji wzorów na trybunach utworzonych przez krzesełka. Wybrano ten wariant, który większości fanów Legii przypadł do gustu. Czy w Zabrzu będzie podobnie? Jeśli tak już wszystko zmieniamy, a projekt do niczego nie zobowiązuje, to może lepiej zamówić takie krzesełka, w końcu taniej wyjdzie:

krzeselko_lambda

Foto: doublet.pl

Mamy nadzieję, że na naszym stadionie zostaną zamontowane krzesełka przewidziane w projekcie, a nie takie jak w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach (z całym szacunkiem dla tego miasta). Dla kibica stadion to drugi dom!

źródło: Roosevelta81.pl/slask.sport.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments