Spark  -  11 maja 2013 21:01
0
1052

row_rakow_1213
To był udany dzień dla naszych „zgodowiczów”. GKS Katowice, ROW Rybnik i Wisłoka Dębica sięgnęły w sobotę po trzy punkty. Zwycięstwo rybniczan sprawia, że na stanowisku trenera pozostanie Ryszard Wieczorek.

Ważne i pewne zwycięstwo (4:1) zanotowała Wisłoka, która nadal traci jeden punkt do liderującego Iglopolu. Spotkanie w Dębicy oglądało około 500 widzów. Passę bez wygranej przełamała GieKSa, która ostat5nio grała co trzy dni i w starciu z teoretycznie najsilniejszym rywalem sięgnęła po trzy punkty. Po golach w końcówce spotkania pokonała w Legnicy Miedź 2:0. Katowiczanie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli i do piątej Miedzi tracą trzy „oczka”.

O swoją posadę grał dzisiaj trener Ryszard Wieczorek. Jego ROW przerwał wreszcie fatalną passę i pokonał Rozwój Katowice. Już po niespełna 120 sekundach prowadzenie rybniczanom dał dobrze znany kibicom Górnika Radler. Na kilkanaście minut przed końcem strzałem z rzutu karnego zwycięstwo przypieczętował Muszalik. ROW nadal jest trzeci w tabeli, ale do wicelidera z Chojnic traci tylko cztery punkty i ma jeden mecz rozegrany mniej. Strata do prowadzącej Bytovii Bytów wynosi aż osiem „oczek”, ale lider od ekipy trenera Wieczorka rozegrał dwa spotkania więcej.