Zwycięski koniec jesieni GKS-u i ROW-u. Rybnik liderem! Cudowny gol Pitrego

Spark  -  30 listopada 2014 13:30
0
878

GKS_Katowice_Chojniczanka
To było bardzo udane zakończenie rundy jesiennej w wykonaniu ROW-u Rybnik i GKS-u Katowice. Rybniczanie w meczu na szczycie pokonali dotychczasowego lidera Rozwój Katowice 2:1 i zimę spędzą na pierwszym miejscu w tabeli II ligi. W odrobinę lepszych nastrojach na przerwę między rundami udadzą się też piłkarze z Bukowej, którzy pokonali przed własna publicznością Miedź Legnica 1:0 po cudownym trafieniu Przemysława Pitrego.

W Rybniku zagrały ze sobą wicelider z liderem. Od początku podopieczni Marcina Prasoła przystąpili do ataków i bardzo szybko wyszli na prowadzenie za sprawą uderzenia głową Fonfaty. ROW był lepszym zespołem i w drugiej połowie podwyższył prowadzenie. Płonka dograł do Sobczaka, który umieścił piłkę w siatce. Rywale odpowiedzieli w samej końcówce trafieniem Gielzy, ale na więcej nie było ich stać. ROW zasłużenie wygrał i do rundy wiosennej przystąpi w roli lidera II ligi jako główny kandydat do awansu.

Trzy punkty zainkasowała także „GieKSa”, która nie zachwyciła, ale pokonała Miedź 1:0. Ozdobą meczu była bramka Przemysława Pitrego w drugiej połowie, który mocnym strzałem z około 30 metrów zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Zresztą zobaczcie sami, że gol byłego piłkarza Górnika Zabrze był naprawdę kapitalny. GKS zakończy jesień w najlepszym wypadku na siódmym miejscu, a w najgorszym na dziewiątym.