Żurkowski poprowadził Polskę do zwycięstwa!

Pionek  -  14 listopada 2017 19:56
0
6593

Reprezentacja Polski U-21 zwyciężyła z Danią 3:1. Do wygranej poprowadził ją nowy kapitan Szymon Żurkowski. Pomocnik Górnika Zabrze, występ z kapitańską opaską okrasił jeszcze golem! Taki rezultat to miła niespodzianka, bo Duńczycy to liderzy naszej grupy.

Szymon Żurkowski boisko opuścił w 90 minucie przy głośnych brawach kibiców, całe spotkanie zagrał natomiast Mateusz Wieteska. Tomasz Loska tym razem mecz oglądał na ławce rezerwowych.

Biało-czerwoni w grupie rywalizują z Danię, Litwą, Finlandią oraz Gruzją. W tabeli prowadzą Duńczycy z 12. punktami, wyprzedzają naszych piłkarzy już tylko o jedno „oczko”. Polacy kolejne spotkanie rozegrają w marcu przyszłego roku, przeciwnikiem młodzieżowej kadry będzie zespół Litwy.

Przypomnijmy tylko, że dotychczasowym kapitanem był Dawid Kownacki, jednak były zawodnik Lecha Poznań nie wystąpi przeciwko Danii z powodu czerwonej kartki, jaką zobaczył w meczu z Wyspami Owczymi.

W noc poprzedzającą mecz ukazał się filmik na kanale Łączy Nas Piłka, który ukazuje kulisy ze zgrupowania reprezentacji, nie tylko kadry A, ale również młodzieżowej kadry do lat 21. Wtedy stało się jasne, że to Żurkowski będzie kapitanem.

Całość materiału można zobaczyć tutaj: 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments