Zapytanie z Rosji o cenę za „Prezesa”. Czy dołączy do kolegi z reprezentacji?

Luq  -  29 maja 2013 08:41
0
772

nakoulma2
Działacze rosyjskiego Kubania Krasnodar przysłali do Górnika Zabrze pismo z pytaniem o cenę za Prejuce’a Nakoulmę – informuje środowy Przegląd Sportowy. Do transferu „Prezesa”ma namawiać kolega z reprezentacji Burkina Faso.

Napastnikiem Górnika Zabrze Kubań był poważnie zainteresowany już zimą. Agent piłkarza wynegocjował już nawet, pod nieobecność Burkińczyka, występującego w Pucharze Narodów Afryki, warunki indywidualnego kontraktu. Z przecieków wynikało, że zawodnik może zarobić nawet 600 tysięcy euro rocznie. Prejuce Nakoulma wrócił z PNA jako wicemistrz Afryki i powiedział, że nie chce grać w Rosji. W tej sytuacji Kubań kupił z Olimpique Marsylia, za 1,5 miliona euro, reprezentacyjnego kolegę „Prezesa” – Charlesa Kabore. To on ma teraz namawiać Nakoulmę do przenosin. Dużą pokusą może być również perspektywa pokazania się w Europie, bowiem zespół z Krasnodaru będzie grał w Lidze Europy.

Kubań w zasadzie wysłał pismo z pytaniem o cenę profilaktycznie, gdyż menedżer Nakoulmy już dawno powiedział tamtejszym działaczom, że za definitywny transfer trzeba zapłacić 1,250 miliona euro. Taką sumę odstępnego wpisano w kontrakcie gracza jeszcze latem ubiegłego roku.

źródło: Przegląd Sportowy
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments