Zobaczymy, co będzie się działo w klubie, jaki zespół będziemy w stanie stworzyć

Kaszpir  -  30 kwietnia 2022 00:20
1
3837

Poznaliśmy komentarze trenerów obu drużyn, po meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Górnikiem Zabrze i Radomiakiem Radom.

Jan Urban: (trener Górnika): – Spotkanie mogło się dla nas fajnie otworzyć, gdyby Cholew wykorzystał sytuację sam na sam. No, ale nie wykorzystał, ok. Rywale mieli chyba tylko ten jeden strzał w słupek. W końcówce znowu mogliśmy wyjść na prowadzenie po sytuacji Lukasa. W drugiej połowie cały czas próbowaliśmy, na koniec super okazja i akcja  Higinio Marina. Szkoda, że to nie wpadło. Wydaje mi się, że dzisiaj zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nie mieliśmy tylu okazji, co w poprzednich meczach. Jedna i druga drużyna chciała grać w piłkę. Owszem, Radomiak nie stworzył sobie wielu sytuacji, ale szanował piłkę i nie było nam łatwo jej odebrać. W obu zespołach zagrało wielu zawodników lewonożnych. Zawsze są to zawodnicy dobrze wyszkoleni technicznie, grający w piłkę i dzisiaj było to widać na boisku. Szkoda, o tę jedną bramkę byliśmy lepsi.

Jan Urban został zapytany o swoją przyszłość w Górniku

 – Mój kontrakt jest jasny. Nie chcę teraz rozmawiać na ten temat. Zobaczymy, co będzie się działo w klubie, jaki zespół będziemy w stanie stworzyć. Bardzo dobrze pracuje mi się w Górniku, warunki są tutaj super. Mamy znakomitych kibiców. Nie oszukujmy się, dzisiaj w Polsce niewiele jest stadionów, na które przychodzi tak liczna grupa. W Zabrzu kultura kibicowania Górnikowi jest bardzo duża. Poza Torcidą, można zobaczyć w różnych miejscach stadionu całe rodziny. To jest fajne, bo społeczeństwo Zabrza żyje Górnikiem. Na pewno dla takich fanów pracuje się i gra z większą przyjemnością. Z drugiej strony wiąże się to też z większą odpowiedzialnością.

Padło także pytanie o presję kibiców dotyczącą m.in. kwestii transferów

 – Wiedzieliśmy wcześniej, że są zawodnicy którzy nie przedłużyli kontraktów i wcześniej odejdą. Są piłkarze z których my zrezygnujemy, no i w to miejsce trzeba będzie sprowadzić innych. Zależy nam na tym, aby byli to zawodnicy z odpowiednią jakością. tradycja Górnika jest bardzo bogata. Rozumiem doskonale nowe pokolenie, ono też by chciało mieć swoich idoli i chciało by opowiadać, że przeżyło z Górnikiem takie i takie chwile. Nie dziwę się temu. Potencjał kibicowski jest ogromny i do wykorzystania. Wiem, że nie jest to łatwe, Zabrze nie jest, nie wiadomo jakim bogatym miastem, a klub należy do miasta. Nie jest to łata sprawa.

Mariusz Lewandowski (trener Radomiaka): – Pierwsze minuty w naszym wykonaniu były nerwowe. Stąd brały się straty, napędzaliśmy tym Górnika. W tych minutach Filip Majchrowicz wybronił nam sytuacje (…).

Poniżej zapis wypowiedzi trenerów: 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: youtube Górnik Zabrze

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Słuszna uwaga w Górniku trzeba konkretów a jest niewiadoma a tu kontrakty kończą się większości zawodników,trenerowi jak i prezesowi.Brawo Zarząd i dla właściciela UM Zabrze.