Znicz – Górnik: Podtrzymać serię i marzenia o awansie!

Torcidos  -  21 maja 2017 09:30
0
7731

Do końca sezonu zostały trzy spotkania, a strata Górnika do drugiego Zagłębia Sosnowiec wynosi cztery oczka. W kwestii awansu nie wszystko jest więc w nogach naszych piłkarzy, ale żeby można było liczyć na innych, samemu trzeba być bezbłędnym. Pierwszym z trzech kroków w kierunku awansu będzie mecz ze Zniczem Pruszków.

Po porażce w Głogowie byliśmy pewni, że Górnik zakończył walkę o Ekstraklasę. Ale wtedy zapomnieliśmy, że I liga to styl życia. Czyli, że wszystko jest tutaj możliwe. Na przykład to, że na trzy kolejki przed końcem awans „Trójkolorowych” znów będzie bardzo realny. Trudno się jednak dziwić, skoro tabela jest tak spłaszczona, że nawet skromna seria zwycięstw może oznaczać milowy krok w kierunku awansu. Górnik na swoim liczniku ma trzy kolejne wygrane i w Zabrzu wszyscy liczą na więcej.

Na pewno jednak Górnik nie może jechać do Pruszkowa, jak po swoje. Tej wiosny już przecież trzy razy wracał na tarczy z terenów, gdzie miał wygrać szybko, łatwo i przyjemnie. Podobny scenariusz był też ostatnio w Olsztynie, ale tam Górnik odrobił w drugiej połowie dwubramkową stratę i ostatecznie wygrał. Natomiast potwierdza to tylko, że na wyjazdach Górnik musi wiele wycierpieć, by osiągnąć swój cel.

Niewiele mniej zmotywowany od Górnika będzie Znicz. Zespół z Pruszkowa w przeciwieństwie do „Trójkolorowych”, bardzo chciałby zostać na zapleczu Ekstraklasy w kolejnym sezonie. Na razie zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce, ale w przypadku zwycięstwa nad Górnikiem wskoczy na 13 lokatę, która zapewnia grę w barażach. Trzeba zatem być przygotowanym na wielką mobilizację gospodarzy. 

Rolada, gumiklyjzy, modro kapusta i kupon na Górnika w zakładach bukmacherskich STS – niewątpliwe tak powinien wyglądać zestaw każdego „Żabola” w niedzielne południe. A po wszystkim konkretna wygrana, bo kurs na zwycięstwo wynosi 1.7. 

Zapraszamy na naszą relację audio prosto ze stadionu w Pruszkowie: Tutaj.

Znicz Pruszków – Górnik Zabrze, niedziela, 21 maja, godz. 12:00, sędzia Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments