Zła passa przełamana, czas na kolejne zwycięstwo przy Okrzei!

W.  -  26 lutego 2022 12:34
1
1072

Chociaż 23. kolejka PKO Ekstraklasy zainaugurowana została wczoraj, to sympatycy Górnika Zabrze na kolejny ligowy pojedynek z udziałem swojej ukochanej drużyny muszą poczekać nieco dłużej, mianowicie do sobotniego późnego wieczora, kiedy Trójkolorowi zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice. Początek derbowego pojedynku zaplanowany został na godzinę 20:00, a jego rozjemcą będzie Damian Sylwestrzak.

Przed tygodniem Górnik bliski był dopisania do swego dorobku pełnej puli punktów. Ostatecznie po budzącym do dzisiaj wiele kontrowersji meczu, czternastokrotni mistrzowie Polski zremisowali z Rakowem 1:1. Znacznie więcej szczęścia w minionej kolejce mieli nasi dzisiejsi rywale, którzy wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3. Wyżej w tabeli jest jednak Górnik, który w 22. spotkaniach zgromadził 32 „oczka”, gwarantujące zabrzanom szóstą lokatę. Podopieczni Waldemara Fornalika mają o trzy punkty mniej i plasują się na dziesiątej pozycji. Liczymy, że po dzisiejszym spotkaniu przewaga Górnika nad Piastem wzrośnie o kolejne trzy punkty, choć przy Okrzei w ostatnich latach nie grało nam się łatwo, to ufamy że pucharowa potyczka na dobre przełamała złą dla naszej drużyny passę i dzisiejszy mecz oraz jego końcowy rezultat pozwoli ponownie cieszyć się ze zwycięstwa nad rywalem, w którym pomoże liczna grupa kibiców, która napędzać będzie drużynę do wygranej przez pełne 90 minut spotkania. Do boju Górnicy…!!!