Zbigniew Waśkiewicz: To podwójny sukces Górnika

Luq  -  2 maja 2015 15:21
0
1046

Maj_Waskiewicz_Lechia_1314r

Może ktoś potrzebował czasu do zastanowienia się i przemyślenia wszystkiego? Może nie miałem odpowiedniej siły perswazji na niektórych osobach? Ważne, że Górnik stanął na nogach i wybrnął z ciężkiej sytuacji. Teraz wszystko jest w rękach zarządu i właścicieli  – powiedział Roosevelta81.pl Zbigniew Waśkiewicz, były prezes Górnika Zabrze, a obecnie Rozwoju Katowice.

Roosevelta81.pl: Górnik załapał się do grupy mistrzowskiej, choć walczył do ostatniej kolejki.

Zbigniew Waśkiewicz (prezes Rozwoju Katowice): – Bardzo się cieszę, że Górnik Zabrze załapał się do pierwszej ósemki. Poza Grendelem wszyscy zawodnicy byli jeszcze za moich czasów. Oczywiście nie można zapomnieć o sztabie szkoleniowym. Górnik przez cały sezon był w górnej części tabeli, dlatego to nie był przypadek, że znaleźli się tam po zakończeniu sezonu zasadniczego. Końcówka sezonu w wykonaniu drużyny była trochę słabsza, ale efekt został osiągnięty. Górnik może grać o puchary, bo po podziale punktów czwarte miejsce jest w zasięgu. Cieszę się, że zespół pomimo różnych kłopotów wytrwał. Mam na myśli również problemy organizacyjne. Cieszę się, że wszystkim udało się przetrwać te ciężkie chwile. Atmosfera w zespole tez nie jest najgorsza, a to ważne, bo jest wynik sportowy w dobrej atmosferze. Jest to podwójny sukces dla Górnika.

Górnik zamienił dług krótkoterminowy na długoterminowy. Pan również miał taki pomysł, ale wtedy nie zostało to zrobione, dlaczego?

– Cieszę się, że tak postąpiono z zadłużeniem. Może ktoś potrzebował czasu do zastanowienia się i przemyślenia wszystkiego? Może nie miałem odpowiedniej siły perswazji na niektórych osobach? Ważne, że Górnik stanął na nogach i wybrnął z ciężkiej sytuacji. Teraz wszystko jest w rękach zarządu i właścicieli. Nie ma już alibi, że nie radzimy sobie przez długi, bo tego długu już praktycznie nie ma. Górnik ma teraz czystą kartę. Zobaczymy czy teorie o sponsorach się potwierdzą. Nie mam żalu, że Górnik zamienił dług krótkoterminowy na długoterminowy po moim odejściu. Mam nadzieję, że to co mówiłem i sugerowałem w klubie się zasiało i teraz przyszedł tego efekt. Jest jeszcze kilka spraw do wyjaśnienia na linii Górnik – Rozwój, ale wierzę, że sobie z tym poradzimy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments