Zawodnicy rezerw dołączyli do zgrupowania

W.  -  18 czerwca 2018 16:04
0
3660

Wczoraj do zespołu Górnika przebywającego na przedsezonowym obozie przygotowawczym w Wodzisławiu Śląskim dołączyli trzej młodzieżowcy, którzy w minionym sezonie występowali w trzecioligowych rezerwach. O tym czy młodzi zawodnicy zapewnią sobie miejsce w wyjściowej jedenastce pierwszej drużyny, przekonując do siebie sztab szkoleniowy dowiemy się już niebawem.

Dariusz Kamiński ma 19 lat (ur. 25.11.1998r.), występuje na pozycji pomocnika. W sezonie 2017/2018 rozegrał 21 meczów w rezerwach, zdobywając jednego gola. Piłkarz już kilkukrotnie przymierzany był do gry w pierwszym zespole. W 2017 roku Kamiński zagrał w sparingu przeciwko Odrze Miasteczko Śląskie, w 90 minucie meczu kierując piłkę w światło bramki (Górnik rozgromił wówczas rywala 5:0). W 2018 roku pomocnik znalazł się w kadrze Górnika, która w czasie zimowej przerwy odbyła obóz w Czechach i na Cyprze.

Kolejny z testowanych młodzieżowców to Krzysztof Kubica. Zawodnik ma 18 lat (ur. 25.05.2000r.), podobnie jak jego poprzednik gra jako pomocnik. W piętnastu meczach, rozegranych na szczeblu trzeciej ligi Kubica zdobył dwie bramki. Ostatni z przymierzanych do gry w pierwszym zespole piłkarz to Kacper Michalski. 18 letni obrońca (ur. 03.01.2000r.), ma na swoim koncie trzynaście występów w zespole rezerw. Zawodnikowi trzykrotnie udało się oddać celne trafienie na bramkę rywali. Michalski znalazł się w kadrze Górnika, na zimowy obóz na Cyprze oraz otrzymał powołanie od selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 – Jacka Magiery na zgrupowanie, które 21-23 maja odbyło się w Bydgoszczy, w związku z przyszłorocznymi mistrzostwami świata do lat dwudziestu.