Zawodnicy Górnika w jedenastkach pierwszej rundy sezonu Ekstraklasy!

Pionek  -  16 listopada 2017 18:10
0
7726

Oficjalny serwis Ekstraklasy opublikował dwie listy najlepszych zawodników pierwszej rundy sezonu 2017/2018. Pierwsza z nich to jedenastka złożona z najlepszych bez względu na wiek. Druga to jedenastka złożona z samych młodych zawodników do lat 21. 

I tak w jedenastce młodych zawodników znaleźli się: 

Tomasz Loska – Rywalizacja o miejsce w bramce była zacięta, bo zarówno Tomasz Loska, jak i Jakub Wrąbel ze Śląska Wrocław mają za sobą udaną rundę. Obaj wpuścili w piętnastu meczach dokładnie tyle samo goli (po 22 – może nie jest to fenomenalny wynik, ale wynika on z wielu czynników, a nie tylko błędów bramkarzy, chociaż i takie się obu zawodnikom zdarzyły). Obaj musieli zmierzyć się z podobną liczbą strzałów (71 – Wrąbel, 70 – Loska – dane za EkstraStats.pl). Obaj zachowali też w tym sezonie po dwa „czyste konta”. Dlaczego postawiliśmy więc na Loskę, a nie Wrąbla? Być może dlatego, że imponuje spokój, z jakim broni bramkarz Górnika, dla którego jest to pierwszy sezon na poziomie Ekstraklasy. Także wyróżnienie nie tylko za zasługi, ale także na zachętę do dalszej ciężkiej pracy

Mateusz Wieteska – Środkowy obrońca Górnika to wśród zawodników U-21 w Ekstraklasie… najlepszy strzelec. Mocną stroną zabrzan są stałe fragmenty gry i wykorzystuje to mierzący 187 centymetrów Wieteska, który już cztery razy pokonywał bramkarzy rywali (3 razy głową i raz nogą). Wśród graczy U-21 obrońca Górnika lideruje też w liczbie przechwytów (średnio prawie 7/mecz), ale nadal ma sporo do poprawy w grze obronnej, bo popełnił w ostatnich kilku tygodniach parę rażących błędów.

Szymon Żurkowski – Jedyny zawodnik U-21, który znalazł się także w jedenastce najlepszych piłkarzy rundy, biorąc pod uwagę wszystkich zawodników Ekstraklasy. Ale nie można się temu dziwić, bo pomocnik Górnika Zabrze to największe odkrycie tego sezonu. Żurkowski jest między innymi jednym z najwięcej biegających na boisku zawodników Ekstraklasy i nie jest to bieganie bezproduktywne, bo przekłada się chociażby na jedną z najwyższych wśród zawodników do lat 21 liczbę przejętych piłek. Żurkowski jest też w kategorii U-21 piłkarzem najczęściej wygrywającym pojedynki „1 na 1” ze skutecznością prawie 79 procent.

W drugiej jedenastce złożonej z najlepszych bez względu na wiek: 

Rafał Kurzawa – Kurzawy w najlepszej jedenastce nie mogło zabraknąć, bo to zdecydowanie najlepszy asystent ligi. Pomocnik Górnika zaliczył aż 10 podań, po których jego koledzy strzelali gole, a dużą część z nich zapisał na swoim koncie dobrze wykonując stałe fragmenty gry. Drugi zawodnik w tym zestawieniu (klubowy kolega Kurzawy – Łukasz Wolsztyński) ma na koncie o cztery asysty mniej. Problemem piłkarza Górnika jest tylko to, że sam jeszcze w tym sezonie nie znalazł drogi do siatki. Kilka razy Kurzawa był jednak naprawdę blisko, bo jest liderem klasyfikacji ligowych „pechowców” z jednym strzałem w słupek i aż trzema w poprzeczkę.

Igor Angulo – Angulo w minionym sezonie został w barwach Górnika królem strzelców I ligi, a obecnie jest na dobrej drodze, by swój wyczyn powtórzyć w Ekstraklasie. W piętnastu kolejkach hiszpański napastnik aż 16 razy wpisał się na listę strzelców i drugiego w zestawieniu Carlitosa wyprzedza aż o pięć goli. 33-latek aż dwa razy w tym sezonie popisał się hat trickiem (w meczach z Wisłą Kraków i Wisłą Płock), a drogę do bramki znajduje średnio co 83 minuty, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze.

(w drugiej jedenastce, również znalazł się Szymon Żurkowski)

Źródło: Ekstraklasa.tv
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments