Zastanawialiście się kiedyś: „Jak to jest zrobione?”

kamres  -  24 czerwca 2013 08:10
0
1124

stadion03_maj2013

Redakcja Roosevelta81.pl zaprasza na cykl poświęcony budowie naszej świątyni. Mianowicie postaramy się opisać i przeanalizować przebieg budowy stadionu.

Na początku musimy podkreślić, że nie posiadamy specjalistycznej wiedzy, a większość artykułów powstaje w oparciu o projekt stadionu, naszą skromną wiedzę zaczerpniętą z internetu i nie tylko, a także na podstawie częstych wizyt na obiekcie. Podzielimy się z Wami tym, co wiemy, a za wszelkie ewentualne pomyłki przepraszamy. Nowy stadion zasługuje na poznanie go nieco bliżej, tym bardziej, że dla wielu kibiców będzie on drugim domem.

Cofniemy się odrobinę w czasie i zaczniemy tłumaczenie od prac związanych z wykopami na najniższym poziomie stadionu, a skończymy na szczycie dachu. Chodzi o to, żeby odpowiedzieć na pytanie: „Jak to jest zrobione?”. Pomijamy w artykułach badania gruntu, pomiary geodezyjne oraz odbiory techniczne, które następują po każdym skończonym deskowaniu, zbrojeniu, wylewaniu betonu itp.

Zapraszamy Was wszystkich oraz waszych znajomych do czytania każdego artykułu z naszego cyklu. Na dobry początek pierwsza ciekawostka: prace nad serią trwają już od końca marca tego roku. Startujemy jeszcze dziś!

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments