Zmazać plamę z pierwszego meczu

Monika  -  30 lipca 2022 11:23
0
981

Przed nami 3 kolejka PKO BP Ekstraklasy. Dla nas jednak jest to drugi mecz tego sezonu, ponieważ jak doskonale wiemy, spotkanie z Lechią Gdańsk zostało przełożone z powodu występu gdańszczan w europejskich pucharach. O godzinie 17:30 zmierzymy się w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie na tym trudnym terenie przy ul. Struga 63, polegliśmy 1:0 po bramce Dawida Abramowicza. 

Jeśli jednak chodzi o ten sezon, to zarówno my, jak i Radomiak czekamy jeszcze na pierwszy komplet punktów. Gospodarze sobotniego meczu do tej pory zanotowali dwa remisy, oba w stosunku 1:1. Najpierw ze Stalą Mielec, następnie z beniaminkiem Miedzią Legnica. W każdym z tych meczów, gole dla drużyny dzisiejszych gospodarzy strzelał nie kto inny, jak Dawid Abramowicz. Jest to zawodnik, na którego nasz zespół w szczególności musi uważać. Z kolei nasza drużyna przed dwoma tygodniami została pokonana na własnym stadionie przez Cracovię.

To co nas też łączy, to zmiany trenerów. Oba kluby w ubiegłym sezonie w przedziwnych okolicznościach zwalniały swoich szkoleniowców. U nas pracę stracił Jan Urban, natomiast w drużynie z Radomia z karuzeli trenerskiej wypadł Dariusz Banasik.

Wspomniany mecz z Cracovią pokazał nam też, to czego wszyscy obawialiśmy się przed sezonem. Obrona pozlepiana z zawodników dla których nie jest to optymalna pozycja, nie wyglądała najlepiej i szczerze powiedziawszy, dwutygodniowa przerwa od ostatniego spotkani, była chyba najlepszym, co mogło nam się przydarzyć.

W tym czasie udało się zakontraktować zawodnika, który wierzymy, że z miejsca będzie znaczącym wzmocnieniem. Mowa tutaj oczywiście o Richardzie Jensenie z Finlandii. Kolejną dobrą wiadomością przed meczem jest wielce prawdopodobny powrót do składu Daniego Pacheco. Hiszpan zasygnalizował wysoką formę w wygranym sparingu z Ruchem Lwów, w którym zdobył dwa gole. Wsparciem w zbliżającym się meczu powinna być też obecność Kotzke, który po kilku tygodniach treningów, powinien być coraz bliżej optymalnej formy fizycznej.

Wszystko to sprawia, że głęboko wierzymy w naszą drużynę i w to, że po falstarcie w pierwszej kolejce, już w sobotę wieczorem będzie dane zaśpiewać nam „Serce się raduje… !!”. Nasz typ: 0:2 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments