Zapowiedź 34. kolejki Nice I ligi: To ostatnia niedziela…

Kaszpir  -  4 czerwca 2017 09:00
0
4720

Górnik Zabrze w niedzielę jedzie do Puław walczyć o powrót do Ekstraklasy. Zwyciężając nie musi oglądać się na innych, awansu nikt „Trójkolorowym” nie zabierze. W przypadku innego rezultatu, aż pięć drużyn ma szansę wówczas na wyprzedzenie zabrzan i trudno przypuszczać, że któraś z nich tego nie zrobi. 

Taki sam dorobek punktowy jak nasz zespół ma również Chojniczanka. Podejmuje ona u siebie Chrobrego, który chociaż nie gra już o nic, to w poprzedniej kolejce ograł Zagłębie. Podopieczni Ireneusza Mamrota prawdopodobnie odarli sosnowiczan ze złudzeń na awans.

Zagłębie w ostatniej kolejce podejmie GKS Tychy. Tyszanie to również zespół nie grający już o nic, ponieważ Bytovia – doganiając w tabeli GKS – ma z nim gorszy bilans spotkań. Jest jednak ktoś w tyskiej ekipie, kto ma cel do zrealizowania. Mianowicie to Jakub Świerczok, ścigający się z naszym AnGOLo o tytuł najlepszego strzelca I ligi. Aczkolwiek nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby Świerczok zaaplikował sosnowiczanom kilka bramek, które pozbawiły by ich zdobyczy punktowej.

Miedź Legnica w środku tygodniu chciała namieszać swoimi protestami. Dziś wiemy, że była to „burza w szklance wody” i nie warto się nad tą sprawą zatrzymywać. W niedzielę legniczanie podejmują lidera z Nowego Sącza i niech tutaj szukają potwierdzenia swojej sportowej wartości.

Jeszcze dwie drużyny mają teoretyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca.

GKS Katowice podejmuje przy Bukowej Bytovię, która broni się przed bezpośrednim spadkiem. Na dzień dzisiejszy jest w strefie barażowej. Katowiczanie natomiast po pokonaniu w poprzedniej kolejce Olimpii w Grudziądzu, będą chcieli iść za ciosem i pozostawić sprawę awansu tabeli. Warto wspomnieć, że „GieKSa” właśnie na własnych śmieciach prawdopodobnie przegrała wejście do Ekstraklasy, gdyż wiosną zdobyła u siebie zaledwie cztery „oczka”.

Ostatnim zespołem, który może jeszcze na coś liczyć, jest Olimpia. Grudziądzanie wybierają się na mecz ze zdegradowanym Zniczem. Nawet wygrana w tym spotkaniu daje niewielkie nadzieje na dołączenie do Sandecji.

Jedno jest pewne, w niedzielę emocje gwarantowane!

Terminarz 34. kolejki I Ligi

Wszystkie spotkania rozpoczną się w niedzielę 4 czerwca o godz. 12:30

Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 
Chojniczanka Chojnice – Chrobry Głogów
Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki  
GKS Katowice – Drutex-Bytovia Bytów 
Wisła Puławy – Górnik Zabrze (relacja audio Roosevelta81.pl, Polsat Sport, Super Polsat)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – MKS Kluczbork
Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy (Polsat Sport Extra)
Stal Mielec – Pogoń Siedlce
Znicz Pruszków – Olimpia Grudziądz 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments