Zapowiedź 30. kolejki. Dwa miejsca, siedmiu zainteresowanych

Kaszpir  -  8 kwietnia 2016 18:36
0
884

druzyna_gornik_termalika_1516

No i dotarliśmy do ostatniego akcentu rundy zasadniczej. Przed nami już tylko jeden akt, ale jakże istotny. Chodzi mianowicie o dostanie się do  grupy mistrzowskiej. Grupę tę można przyrównać do wagonu luksusowego w którym zostały już tylko dwa miejsca. Dla zespołów, które nie zmieszczą się w nim, pozostanie podróż „2” klasą już do końca sezonu.

Dla drużyn podążających w tym gorszym przedziale droga będzie pełna nerwów, wstrząsów i różnych wybojów. Na jej końcu czeka stacja z napisem „Pierwsza liga”, a tam pożegnamy dwójkę pasażerów. My oczywiście wierzymy, że Górnik zobaczy nazwę tej stacji z okna (a nawet choćby z drzwi wyjściowych), ale w kolejną podróż znowu pojedzie w pociągu z napisem „Ekstraklasa”! Zatem zapraszamy do zapowiedzi ostatniej serii spotkań sezonu zasadniczego.

 Sobota

O meczu Korony z Górnikiem Zabrze tradycyjnie więcej w innym miejscu.
I runda: Górnik Z. – Korona 0:1

Górnik Łęczna i Lech nie grają o górną ósemkę, gdyż w przypadku obu zespołów sprawa jest już jasna. Obie drużyny skupiają się tylko na wiadomych sobie celach. Łęcznianie do końca będą walczyć o pozostanie w lidze, natomiast „Kolejorz” o europejskie puchary.
I runda: Lech – Górnik Ł. 3:1

Wisła pod batutą Dariusza Wdowczyka gra znakomicie. Zrobiła trzy wielkie kroki (trzy kolejne zwycięstwa; przyp. red.) w kierunku utrzymania. Został jeszcze czwarty.  Jednak na drodze staje rewelacyjne wiosną Zagłębie Lubin, przed którym pojawiła się perspektywa gry w Europie.
I runda: Zagłębie – Wisła 1:3

Ruch zagra w Gdańsku bez swojego najlepszego strzelca Michała Stępińskiego. Porażka w tym spotkaniu może oznaczać czarny scenariusz. Co jeszcze przed tygodniem wydawało bardzo odległe, teraz nabiera realnych kształtów. Lechia poza meczem z Termalicą, na własnym obiekcie spisuje się znakomicie. Dodatkowo „Biało – zielonych” będzie niósł również stadion, mocno wypełniony kibicami.
I runda: Ruch – Lechia 3:2

Najdalej do grupy mistrzowskiej mają „Słoniki” z Niecieczy. W sobotę pod „Klimczokiem” spotkają się z gospodarzami, którzy również jeszcze marzą o zapewnieniu sobie spokojnego bytu na dalszą część rozgrywek.
I runda: Termalica – Podbeskidzie 0:2

W Szczecinie, miejscowa Pogoń spróbuje zastopować Legię. Każdy inny wynik niż zwycięstwo przyjezdnych, spowoduje przedłużenie emocji w walce o mistrzostwo. Legioniści wiosną wszystkiego co prawda nie wygrywają, ale pozostałe drużyny z czołówki tracą mnóstwo punktów. Powoduje to, że „Wojskowi” mimo wszystko pomału odjeżdżają.
I runda: Legia – Pogoń 1:0

Nieciekawie dzieje się w tej rundzie zarówno w Gliwicach jak i Białymstoku. Piast o formie z jesieni dawno już zapomniał. W takiej dyspozycji może nawet nie utrzymać miejsca na podium. Jagiellonia doznała kolejnej już w tym sezonie dotkliwej porażki. Nie wytrzymali kibice „Żubrów”, nie wytrzymał również Michał Probierz, który wdał się w pyskówkę z tymi pierwszymi po meczu. Lekarstwem dla obu drużyn na pewno byłoby zwycięstwo, sęk w tym, że wygrać może tylko jeden.
I runda: Jagiellonia – Piast 0:2

Śląsk jak i Cracovia nie są już zamieszane, jeśli chodzi o sprawę awansu bądź pozostania w górnej połówce. Jednak punkty w tym meczu są równie ważne jak w każdym, w kontekście zrealizowania swoich celów na koniec sezonu.
I runda: Cracovia – Śląsk 4:1

 Terminarz 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

9 kwietnia(sobota)
18.00  Korona Kielce – Górnik Zabrze
18.00  Górnik Łęczna – Lech Poznań
18.00  Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
18.00  Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów
18.00  Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Bruk -Bet Nieciecza
18.00 Pogoń Szczecin –  Legia Warszawa
18.00  Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
18.00  Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments