Zaostrzone kary dla Górnika i Ruchu

kesera  -  17 grudnia 2013 17:29
0
911

nakoulma_gornik_ruch_1314
We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej obradowała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Omawiano sytuację finansową m.in. Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze.

W przypadku Ruchu Komisja postanowiła zaostrzyć kwotę limitu rejestracji zawodników z tytułu wszystkich wynagrodzeń z 15000 zł brutto miesięcznie na 5000 zł brutto miesięcznie. Decyzja spowodowana jest pogorszeniem sytuacji finansowej klubu w stosunku do prognoz finansowych przedstawionych Komisji w maju w toku postępowania licencyjnego. Ograniczenie będzie obowiązywać do czasu dostarczenia wiarygodnych danych finansowych oraz zaakceptowania przez Komisję realnego i udokumentowanego planu naprawczego.

W przypadku Górnik Zabrze Komisja postanowiła nałożyć na klub karę regulaminową zakazu transferów oraz nałożyć ograniczenie wynagrodzeń rejestracji zawodników ze wszystkich tytułów nieprzekraczające kwoty 5000 zł brutto miesięcznie. Ograniczenie będzie obowiązywać do czasu dostarczenia realnego planu naprawczego zaakceptowanego przez Komisję ds. Licencji Klubowych.

W związku z powyższym Komisja skieruje eksperta ds. finansowych w celu sporządzenia raportu z bieżącej sytuacji finansowej klubów. Wyniki analizy eksperta powinny być znane Komisji do 20 stycznia 2014.

Źródło: PZPN
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments