„Zahor” strzela, Górnik pewnie wygrywa sparing

kesera  -  21 lutego 2013 19:00
0
1293

Zaglebie Sosnowiec_Gornik ZabrzeGórnik Zabrze bez problemów pokonał w ostatnim meczu sparingowym przed ligą Zagłębie Sosnowiec 3:0. Dwa gole zdobył Tomasz Zahorski.

Udanie wypadł ostatni sprawdzian ekipy Adama Nawałki przed inauguracją rundy wiosennej. Zabrzanie pewnie pokonali Zagłębie Sosnowiec i w dobrych nastrojach będą mogli przystąpić do meczu z Piastem. Kibice Górnika najbardziej martwili się o skuteczność drużyny w meczach sparingowych. Po czwartkowym pojedynku towarzyskim mogą się trochę uspokoić. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Tomasz Zahorski. Po kwadransie gry wracający do klubu z Roosevelta 81 napastnik strzałem głową otworzył wynik, a w 30. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Warto podkreślić, że przy obu jego trafieniach asystowali obrońcy: Michał Bemben i Ołeksandr Szeweluchin. Skład Górnika był pewnie zbliżony do tego, który wyjdzie na murawę w poniedziałek, ale sztab szkoleniowy wszystkich kart chyba jeszcze nie odkrył. Wynik na kilkanaście minut przed końcem ustalił Wojciech Łuczak, który sfinalizował ładną kontrę całego zespołu, umieszczając piłkę w siatce z bliskiej odległości po podaniu Prejuce’a Nakoulmy. Jedyne, co może martwić, to kontuzja mięśniowa jakiej nabawił się reprezentant Burkina Faso. Z tego powodu „Prezes” zszedł z murawy kilka minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 0:3 (0:2)
0:1 – Zahorski 15′
0:2 – Zahorski 30′
0:3 – Łuczak 78′
Zagłębie: Suchański – Ostrouszko (76′ Rozmus), Jarczyk, Marek, Ninković – Ryndak (65′ Malara), Matusiak, Białek, Weis (61′ Pajączkowski) – Szatan, Jarka (46′ Tylec).
Górnik: (I połowa) Skorupski – Bemben, Danch, Szeweluchin, Wodecki – Olkowski, Iwan, K. Nowak (34′ Barbus), Mosznikow – Zachara (21′ Margol), Zahorski; (II połowa) Kuchta (62′ Sławik; 76′ Witkowski) – Olkowski (57′ Płonka; 69′ Słodowy), Kopacz, Łukasiewicz, Gancarczyk – Bonin, Przybylski, Mączyński, Nakoulma (83′ Barbus) – Kwiek (87′ G. Nowak) – Łuczak.

źródło: własne/gornikzabrze.pl