Zagłębie – Górnik: Zachować fotel lidera

Torcidos  -  15 października 2017 10:30
0
3035

Pierwszą i jedyną porażkę w tym sezonie Górnik poniósł w drugiej kolejce w Białymstoku. Przez kolejnych dziewięć kolejek zabrzanie pozostawali niepokonani. W Lubinie „Górnicy” powalczą o podtrzymanie tej serii i zachowanie fotelu lidera.

Przed przerwą reprezentacyjną Górnik wygrał dwa mecze z rzędu, ale wydaje się, że krótki odpoczynek dobrze mu zrobi. Mimo zwycięstw nad Pogonią i Piastem w grze „Trójkolorowych” były rezerwy, do których nie byliśmy przyzwyczajeni po wcześniejszych kolejkach. Zabrzanie mieli więc czas, by podładować baterie, choć w czasie tej przerwy Marcin Brosz nie miał komfortu pracy, jak na przykład Piotr Stokowiec. Górnik do reprezentacji narodowych oddał aż pięciu zawodników, a Zagłębie ani jednego.

Górnikowi w tym sezonie najwygodniej gra się paradoksalnie z najmocniejszymi przeciwnikami. W tych spotkaniach może on uwypuklić to, co ma najlepsze, czyli zabójczą grę z kontrataków. Na pewno zabrzanie nie będą się męczyć tak, jak w spotkaniu z Piastem, kiedy to długimi fragmentami byli bezradni wobec skomasowanej obrony rywala. Czeka nas raczej otwarte spotkanie, a to tylko będzie działało na korzyść naszej drużyny. Trudno jednak się spodziewać, żeby Zagłębie nie starało się odrobić pracy domowej. Górnik mimo, że jest przewidywalny za każdym razem potrafi osiągnąć swój cel.

Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli oglądać tego spotkania zapraszamy do czytania naszej relacji tekstowej prosto z Lubina! Relacja będzie dostępna: TUTAJ

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze, niedziela 15 października, godzina 15:30, sędzia Tomasz Musiał (Kraków)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments