Zaczynają montować elewację! (foto)

kamres  -  14 marca 2013 18:33
0
1719

stadion

Dziś mamy czwartek 14 marca, dzień po wyborze nowego papieża. Jeśli ochłonęliście już po tym wydarzeniu, spójrzcie, co wydarzyło się na stadionie.

Roboty na placu wschodnim wciąż postępują. Układane są kolejne płyty typu filigran, które powoli zamykają poziom 0. Ekipy robotników uwijają się, ponieważ: – Generalny wykonawca deklaruje, że do końca sierpnia zgłosi gotowość do odbioru obiektu – taką informację opublikował wczoraj portal internetowy slask.sport.pl. – To bardzo ambitny termin.– mówił Dębicki.

Za trybuną wschodnią pojawiły się pierwsze elementy elewacji, które przytwierdzone do jednego odciągu dźwigara, mają masę sięgającą ponad 1300 kilogramów. Warto dodać, że kolejne elementy leżą już na placu wejściowym. Wystarczy je poskręcać i unieść w górę za pomocą żurawia.

Za narożnik północno-zachodni ponownie wrócił Terex-Demag, który pomoże ukończyć tą część trybun. Dziś robotnicy przygotowywali do zalania ostatnie womitorium trybuny północnej oraz dozbrajali słupy.

Trybuna wschodnia wzbogaciła się o kolejne metry murowanej ściany na poziomie +3. Przypominamy, że będą się tam mieściły pomieszczenia techniczne.

Trybuna południowa powoli pnie się w górę. Trwają prace przy klatkach schodowych, szybach windowych i womitoriach (wejściach na trybunę). Montowano dziś również deskowania na zbrojenia słupów, które następnie zostaną zalane betonem.

Zapraszamy do fotogalerii z dzisiejszego dnia na placu budowy.

Jak Wam podobają się zdjęcia?

źródło: Roosevelta81.pl/slask.sport.pl.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments