Zabrakło kreatywności w samym wykończeniu akcji

Kris  -  5 marca 2023 19:19
12
2259
Trwa niemoc piłkarzy Górnika, jeśli chodzi o mecze przed własną publicznością. W sobotę przy Roosevelta, padł frekwencyjny rekord, ale i to nie pomogło „Trójkolorowym” w odniesieniu zwycięstwa. Z perspektywy murawy mecz podsumowywał Erik Janża. – Daliśmy z siebie wszystko. Chciałbym podziękować kibicom. Była bardzo fajna atmosfera i chcieliśmy tez wygrać dla naszych fanów, ponieważ wspierają nas w każdym meczu, czy jest dobrze, czy źle.
 
Górnicy nie potrafili ukąsić rywala, grając nawet ostatnie 30 minut w liczebnej przewadze. – Zabrakło nam skuteczności. Po czerwonej kartce dla Josue, mieliśmy sporo sytuacji, ale też trzeba powiedzieć, że Legia dobrze stała w swoim polu karnym. Wykonywaliśmy dużo wrzutek, jednak mało z tego wynikało, niewiele było z tego pożytku. Jest jak jest, szkoda, ale jedziemy dalej. – oceniał boiskowe wydarzenia kapitan zabrzan, szukając przyczyn porażki z Legią. Mogliśmy próbować trochę więcej uderzać z dystansu. Boisko było śliskie i piłka po takiej murawie szybciej leci. Rywale byli dobrze zorganizowani w defensywie, a nam zabrakło kreatywności w samym wykończeniu akcji. Mieliśmy kilka okazji, bramkarz obronił im w 2-3 sytuacjach.
 
Podobnie jak inni piłkarze Górnika, również i Erik odniósł się w kwestii kontrowersji związanych z Josue. Portugalczyk, jak wiemy dał się zapamiętać w tym meczu, niekoniecznie z czysto sportowej strony. – Wszyscy wiemy, że Josue jest kluczowym zawodnikiem Legii, jednym z lepszych w lidze. Przygotowywaliśmy się na niego, również indywidualnie. Naszym planem było też, aby go trochę sprowokować, bo wiemy, że jest cienki w … i to nam się udało. Koniec, końców nie udało nam się zdobyć bramek, by zremisować, czy wygrać. 
 
 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Canal+
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W obecnej grze Górnika panie Janza nie ma niczego pozytywnego i skończcie się tłumaczyć bo tłumaczą się winni.Zostaliscie tragicznie przygotowani do sezonu i pseudo transfery byłego prezesa pokazały że szrot coś wniesie i nic z tego nie wyszło.Od nowego sezonu nowy trener koniecznie i porządki w kadrze robić bo szkoda budżetu klubowego na szrot.

nowy trener na już jeżeli mamy utrzymać się w ekstraklasie

Człowieku lepiej powiedz dlaczego dzisiaj jesteś połową !!!! zawodnika z poprzedniego sezonu podobnie jak kilku twoich kolegów z drużyny w tym niestety Podolski- dlaczego??? bo tego czego nie robicie, a powinniście robić to wszyscy widzą !!!!

dlaczego idioto usuwasz komentarze, które są merytorycznymi pytaniami ?- co odpowiedź jest wstydliwa, kogoś dyskredytująca……….

Czas gały się zakończył już dwie kolejki temu

Ogólnie to nie chce mi się was słuchać i oglądać. Zacznijcie lepiej zdobywać punkty bo spadek do I ligii zagląda wam w oczy.

Żenada

Jakiej skuteczności? Żeby mogła być skuteczność, potrzebne są sytuacje bramkowe. A ile ich było? Żadnej. Mogliście uderzać z dystansu ale:

  1. nie potraficie,
  2. razem z obrońcami Legii tworzyliście mur nie do przejścia, zamiast wyciągać ich z pola karnego.

Dejcie mu pokój…jo przi takim kibicowaniu kaj inos bylo spiywanie o legii tyz bych tak grol.kibicowanie bylo darymne

gdzie nowy trener?

Kiedy zrozumiecie że jak w Górniku nie będzie Normalnego Zarządu to nie ma co liczyć na zmiany.Prezes Matysek ma związane ręce bo nie on pociąga za sznurki w klubie tylko pseudo pajace co w tym klubie robią zamęt.Gdyby Górnik był zarządzany prywatnie i miał nowego właściciela to tego trenerka już dawno by nie było bo za trenerem stoją wyniki a tu mamy paradoks zespół w kryzysie bez wyników a trener nie radzi sobie nie ma ultimatum dla niego jak i zespołu.Gdyby Prezesem był Ploskon świętej pamięci to by trener Gaul w pampersach by chodził a drewniaki by pakowali się z klubu bo zajechalby ich psychicznie.Ale mamy cyrk MMS i jej nieudolow i tak teraz mamy Wstyd na całą Polskę.

Pytanie do właścicieli Górnika co wy sobie myśleliście zwalniając takiego trenera jak Janka Urbana który jest żywa legenda Górnika i jest fachowcem pozwoliliście na samowolkę w tym klubie gdzie jesteśmy nad przepaścią.Widac gołym okiem że zespół jest bez formy gdzie jest ultimatum dla Gaula i stanowczo trzeba z kadrą zrobić porządek nie ma wybacz.