„Za Górnikiem swym przemierzamy świat …” Sektory gości w sezonie 2013/2014

kamres  -  9 lipca 2013 20:58
0
1139

kibice_slaskgornik_1213

Już niedługo wystartuje kolejny piłkarski sezon T-Mobile Ekstraklasy. Serwis Roosevelta81.pl przyjrzał się dokładniej sektorom gości, na które podróżować będzie zabrzańska „Torcida”. Niestety sektor gości na stadionie Górnika nadal będzie nieczynny w rundzie jesiennej z powodu trwającej modernizacji obiektu.

Kilka miesięcy temu w tym miejscu zaprezentowaliśmy tekst o przyszłym zabrzańskim sektorze gości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a oficjalny termin przypadający na koniec lutego 2014 roku okaże się prawdą, wtedy jako pierwsi zawitają do nas fani warszawskiej Legii (mecz odbędzie się w okolicach 22 lutego). Po ciągłym przekładaniu oddania stadionu do użytku oraz problemach Polimexu Mostostal i tę datę należy przyjąć z dystansem.

W najbliższej rundzie najpojemniejsze sektory gości czekają na kibiców w Gdańsku, Bydgoszczy oraz Wrocławiu. Ci ostatni, pomimo pojemności sięgającej 2000 fanów, najczęściej wpuszczają 1500 sympatyków przyjezdnych, choć zdarzały się też wyjątki (Lech Poznań otrzymał ostatnio 2200 wejściówek). Sektor w Bydgoszczy w obecnym sezonie ma zostać powiększony do 1900 miejsc.

Niestety problem zamkniętych sektorów gości nie dotyczy tylko Zabrza. Oprócz naszego miasta są to również: Białystok, Bielsko-Biała oraz Łódź. Poniżej przedstawiamy przybliżone pojemności sektorów gości w nadchodzącym sezonie i zachęcamy wszystkich fanów do częstych wyjazdów w rozgrywkach 2013/14, pełnych wrażeń i pozytywnych emocji oraz dopingu na naszym najwyższym poziomie.

Przybliżone pojemności sektorów gości na poszczególnych stadionach T-Mobile Ekstraklasy:

Lechia Gdańsk – 2100
Śląsk Wrocław – 2000 (1500)*
Zawisza Bydgoszcz – 1900
Wisła Kraków – 1600
Legia Warszawa – 1500
Lech Poznań – 1500
Zagłębie Lubin – 1000
Pogoń Szczecin – 1000
Ruch Chorzów – 1000
Piast Gliwice – 1000
Cracovia Kraków – 1000
Korona Kielce – 777
Górnik Zabrze – sektor nieczynny
Jagiellonia Białystok – sektor nieczynny
Podbeskidzie Bielsko-Biała – sektor nieczynny
Widzew Łódź – sektor nieczynny

* Pojemność sektora gości jest często ograniczana do 1500 osób

Choć mamy w Polsce sektory gości i nowe stadiony, ostatnio bardzo modne stało się zamykanie ich na polecenie policji bądź wojewodów. Fani zabrzańskiego Górnika doświadczyli tego nie mogąc pojawić się w minionym sezonie w Gliwicach oraz w Krakowie. Nasuwa się pytanie: po co budowaliśmy nowoczesne obiekty i wydawaliśmy na nie tyle pieniędzy? W przyszłym sezonie wyjazdowym najpewniej znów nie zobaczymy derbów  z wysokości trybun w meczach w Chorzowie i Gliwicach. W zestawieniu nie uwzględniliśmy gościnności w/w miast gospodarzy, którzy kibiców Górnika wolą oglądać w TV i nie wpuszczają nas bez względu na to czy pada deszcz, czy śnieg, wedle zasady: „nie ma kibiców Górnika – jesteśmy the best”

Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

Compact Audio Player Error! The mp3 file URL that you entered in the "fileurl" parameter looks to be invalid. Please enter a valid URL of the audio file.
„Serca płoną wciąż, dzisiaj Górnik gra, znów się bawi wielka Torcida”

Pozostałe nasze kibicowskie pieśni dostępne są na naszej stronie w tym miejscu.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments