Z pełną wiarą wyruszamy do Mielca!

W.  -  5 lutego 2022 07:41
2
1818

Już tylko godziny dzielą nas od kolejnego pojedynku z udziałem Górnika Zabrze, który punktualnie o godzinie 15:00 rozpocznie wyjazdową potyczkę ze Stalą Mielec. Wierzymy, że z pierwszego wiosennego boju o punkty Trójkolorowi wyjdą zwycięsko i ku radości swych wiernych sympatyków świetnie wejdą w tegoroczne rozgrywki.

Podczas przedmeczowych konferencji prasowych zarówno szkoleniowiec Górnika – Jan Urban, jak i trener Stali – Adam Majewski, podkreślali, że drużyny dobrze przepracowały okres przygotowawczy i są gotowe do nadchodzących rozgrywek, na które z niecierpliwością czekają. Obaj szkoleniowcy zamierzają potwierdzić to w sobotnim meczu, sięgając po komplet punktów, który jesienią trafił na konto Górnika. W meczu 3. kolejki rozgrywek biało-niebiesko-czerwoni pokonali przed własną publicznością biało-niebieskich 1:0, a jednego gola na wagę trzech „oczek” zdobył w 75. minucie spotkania najskuteczniejszy strzelec czternastokrotnego Mistrza Polski – Jesus Jimenez, kierując futbolówkę do bramki strzeżonej przez Michała Gliwę. W sumie runda jesienna PKO Ekstraklasy dla zespołów z Zabrza i Mielca okazała się bardzo podobna. W 19. rozegranych seriach gier drużyny dopisały do swojego stanu po 28 punktów i uplasowały się kolejno na siódmym (Górnik) i ósmym (Stal) miejscu w tabeli. Rok wcześniej dyspozycja naszych rywali była znacznie słabsza i tuż po powrocie do Ekstraklasy, Stal tylko dzięki tymczasowej reformie rozgrywek uratowała się przed spadkiem, zajmując z końcem sezonu przedostatnie, piętnaste miejsce.

W tym roku mielczanie prezentują się znacznie lepiej za sprawą dobrej postawy między innymi Mateusza Maka, który siedmiokrotnie pokonywał bramkarza rywali, czy też Grzegorza Tomasiewicza, który zdobył o jedną bramkę mniej i ma na swoim koncie sześć celnych trafień. To właśnie na nich baczną uwagę powinna zwrócić nasza formacja defensywna, co zresztą podkreślał w przedmeczowej rozmowie Bartosz Nowak, który świetnie zna naszego rywala, gdyż właśnie ze Stali trafił do Górnika w sierpniu 2020 roku – „Będziemy chcieli pokazać to, co mamy najlepszego i w piątek, z pełną wiarą wyruszamy do Mielca. Pomimo tego, że od mojego pobytu tam, wielu zawodników zmieniło się, także kształt drużyny i samego klubu również się trochę zmienił, to wciąż najsilniejszymi punktami zespołu są piłkarze grający tam najdłużej, Getinger, Tomasiewicz, czy Mak”.

Przed nami niezwykle ciekawe i emocjonujące spotkanie, które miejmy nadzieję stać będzie na dobrym, wysokim poziomie, przynosząc wiele goli, zwłaszcza dla naszego zespołu. Jak wspomniał Bartek Nowak – Będziemy chcieli pokazać to, co mamy najlepszego i w piątek, z pełną wiarą wyruszamy do Mielca. Liczymy na szczęśliwy przebieg meczu z korzystnym finałem dla Górnika, który z Podkarpacia powróci w charakterze zwycięzcy, a ten skutecznie napędzał będzie drużynę od samego początku rundy do kolejnych sukcesów i wygranych w czternastu ligowych spotkaniach, jakie pozostały do końca sezonu 2021/22.  

Po punkty, po zwycięstwo, po sukces! Do boju Trójkolorowi!

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co tak często pokazujecie Krawczyka,chcecie jeszcze bardziej dobić kibiców,gdzie transfer napastnika,mamy 10 ptk przewagi nad strefą spadkową,a kadra Górnika cieniutka,żeby nie było płaczu na koniec

Kiedyś piszący tu mieli cos do powiedzenia o Górniku. Dziś to kolejna grupa klakierów Pani Prezydent . Ku chwale urzędowi miasta i pełnej amatorszczyźnie …