Z obozu rywala: Zawisza Bydgoszcz. „Z Górnikiem trzeba grać swoją piłkę”

Luq  -  30 września 2013 10:16
0
818

zawisza_zaglebie_1314
Zawisza Bydgoszcz to beniaminek, który w zeszłym roku wygrał rozgrywki pierwszej ligi. Właścicielem klubu jest dobrze znany w Zabrzu Radosław Osuch, który jako menadżer między innymi Pawła Strąka, pośredniczył w sprowadzaniu piłkarzy do Górnika. W 2011 roku kupił większościowy pakiet akcji bydgoskiego klubu i wprowadził go do T-Mobile Ekstraklasy. Historia spotkań pomiędzy Górnikiem i Zawiszą w ekstraklasie sięga lat sześćdziesiątych, a wyniki spotkań są w większości korzystne dla „Trójkolorowych”. Zaledwie trzy porażki (wszystkie w Bydgoszczy), siedem remisów i aż dwanaście zwycięstw. Ostatni raz oba zespoły zagrały w pamiętnym sezonie 1993/94 i dwukrotnie lepszy był Górnik. Teraz pora na trzynaste zwycięstwo.

– Uzyskując awans do T-Mobile Ekstraklasy, Zawisza zgromadził w 34 spotkaniach 66 punktów i zajął pierwsze miejsce wyprzedzając o dwa oczka Cracovię..
– Na taki dorobek złożyło się 19 zwycięstw, dziewięć remisów i sześć porażek a stosunek bramkowy wyniósł 69:26 i zarówno pod względem ataku jak i obrony był zdecydowanie najlepszy w I lidze..
– Na wyjazdach Zawisza uzbierał 30 punktów a bilans to dziewięć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek. Stosunek bramkowy 32:14.
– Po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zajmują 11. miejsce w T-Mobile Ekstraklasie.
– Wygrali dwa spotkania, cztery zremisowali i trzy przegrali. Stosunek bramkowy to 12-11.
– Na wyjazdach bydgoszczanie jeszcze nie odnieśli zwycięstwa i zanotowali po dwa remisy i porażki w których strzelili pięć a stracili siedem goli.
– Przed nowym sezonem z klubu odeszli  zawodnicy, którzy nie nadawali się do gry w Ekstraklasie.
– W zamian klub pozyskał między innymi Kamila Drygasa (z Lecha za 125,000€ ), Davita Dartsimelia (Lokomotivi Tiflis Gruzja za 50.000€ ), Louis Carlos (Gil Vicente FC Portugalia za 300.000€ ) oraz bezgotówkowo Igora Lewczuka czy Piotra Kuklisa.
– Najlepszym strzelcem zespołu z dorobkiem czterech goli jest Portugalczyk Bernardo Vasconcelos.
– W Zabrzu nie wystąpią obrońcy Igor Lewczuk pauzujący za kartki oraz kontuzjowany kapitan drużyny Łukasz Skrzyński. Do kadry wraca natomiast pomocnik Herold Goulon.
– W drużynie Zawiszy występuje dobrze znany w Zabrzu obrońca Paweł Strąk.

Michał Masłowski (pomocnik Zawiszy) o „Prezesie” Nakoulmie i drużynie Górnika: – Imponująca jest jego dynamika. Wypuszcza piłkę od razu się zastawia. Bardzo dobry piłkarz, choć wypada pochwalić całego Górnika. Jak z nimi grać? „Swoją” piłkę.

źródło: Roosevelta81.pl/Sport/wkszawisza.pl
foto: wkszawisza.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments