Z obozu rywala: Zagłębie Lubin. „Wypłaty i premie na czas to standard”

Luq  -  16 września 2013 08:24
0
821

ruch_zaglebie_1314
Najbliższy rywal „Trójkolorowych” to stabilny finansowo i organizacyjnie klub. Choć jego pozycja w tabeli nie jest zbyt imponująca, to nie należy „Miedziowych” lekceważyć, gdyż szczególnie na wyjazdach prezentują się przyzwoicie. Barwy Zagłębia, oprócz byłego kapitana Górnika Adama Banasia i Roberta Jeża, od tego sezonu reprezentuje Aleksander Kwiek, który z pewnością będzie chciał dobrze zaprezentować się na Roosevelta.

– W poprzednim sezonie Zagłębie zajęło dziewiąte miejsce w T-Mobile Ekstraklasie.
– W trzydziestu spotkaniach zgromadziło 37 punktów, czyli tyle samo co Jagiellonia Białystok, ale miało lepszy bilans bezpośrednich spotkań.
– Na taki dorobek złożyło się jedenaście zwycięstw, siedem remisów i dwanaście porażek.
– Daje to 40 punktów lecz „Miedziowi” zostali ukarani -3 punktami za korupcję w sezonie 2005/06.
– Gdyby nie ujemne punkty Zagłębie uplasowałoby się na szóstej pozycji po degradacji Polonii Warszawa, czyli tuż za „Trójkolorowymi”.
– Stosunek bramek zdobytych do straconych wyniósł 38:37.
– Na wyjazdach lubinianie zgromadzili 17 punktów wygrywając cztery mecze, remisując pięć a przegrywając sześć.
– Stosunek bramkowy w tych spotkaniach wyniósł 14:19.
– Przed nowym sezonem z klubu odeszli między innymi Maciej Małkowski i Szymon Skrzypczak, którzy zasilili Górnika (Skrzypczak via Polkowice), Szymon Pawłowski (Lech Poznań), Csaba Horvath, Kamil Wilczek, Łukasz Hanzel (wszyscy Piast Gliwice). „Miedziowi” zarobili jedynie na sprzedaży Darvydasa Sernasa do Gaziantepsporu i Damiana Dąbrowskiego do Cracovii. Pożeganli też kilku obcokrajowców (Costa Nhamoinesu, Aleksandar Tunchev, Martins Ekwueme)
– W zamian pozyskali z Cracovii bramkarza Tomasza Ptaka, Arkadiusza Piecha  (Sivasspor), Łukasz Piątka i Miłosza Przybeckiego (obaj Polonia Warszawa), Aleksandra Kwieka (Górnik) oraz
Słowaka Ludomira Guldana (PFK Ludogorets Razgard Bułgaria) a kadrę uzupełnili zawodnicy rezerw.
– Aktualnie po rozegranych sześciu kolejkach podopieczni Adama Buczka zajmują dopiero piętnaste miejsce. Ze względu na słabe wyniki zwolniono trenera Pavela Hapala.
– Wygrali jeden mecz, dwa zremisowali oraz trzy przegrali. Jedynym zwycięstwem jest pokonanie Ruchu przy Cichej 2:0. Stosunek bramkowy wynosi 3:5.
– Na wyjeździe lubinianie grali trzy razy i uzbierali 4 punkty. Zwycięstwo, remis i porażka.
– Stosunek bramkowy poza domem jest korzystny i wynosi 3:2.
– Podczas przerwy na reprezentację Zagłębie uległo Lechii Gdańsk 1:2, a gola zdobył Aleksander Kwiek.
– Do treningów z zespołem wrócili Boris Godal i Robert Jeż. Słowaccy piłkarze trenują na sto procent i być może obu zawodników trener Adam Buczek powoła na poniedziałkowy mecz. Z drużyną trenuje również Miłosz Przybecki, choć niektóre ćwiczenia skrzydłowy wykonuje jeszcze indywidualnie i jego występ w meczu z Górnikiem jest mało realny.

Adam Buczek (trener Zagłębia) –  Mieliśmy czas spokojnej pracy, kiedy była przerwa w rozgrywkach a teraz myślimy już o meczu poniedziałkowym z Górnikiem. Przygotowania do tego meczu nie różnią się w dużej części jak przed każdym meczem ligowym. Tak, jak w Lubinie, powinno być wszędzie. Wypłaty i premie na czas to standard, tymczasem w Polsce za normalność uważa się miesiąc lub dwa „w plecy”. Lubin jest dobrym przykładem dla wszystkich klubów w Polsce. Natomiast nasza głowa, trenerów, by zespół grał coraz lepiej i zaczął wreszcie spełniać oczekiwania.

źródło: Roosevelta81.pl/Zaglebie.com/Sport
foto: Zaglebie.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments