Z obozu rywala: Zagłębie Lubin – gorzej już być nie może?

Torcidos  -  15 lutego 2014 12:06
0
858

ruch_zaglebie_1314

„Miedziowi” po pierwszej części sezonu zajmują 14. miejsce, będąc największym rozczarowaniem tegorocznej kampanii T-Mobile Ekstraklasy. Wielu ekspertów twierdzi, że piłkarze Zagłębia są zbyt przepłacani przez co nie chce im się grać. Coś w tym jest patrząc na regres formy takich piłkarzy jak Aleksander Kwiek (były piłkarz Górnika – przyp. red.), Łukasz Piątek czy Miłosz Przybecki, którzy w poprzednim sezonie byli wyróżniającymi się piłkarzami w Ekstraklasie. Teraz tak jak całe Zagłębie grają poniżej oczekiwań. Wszystko wskazuje jednak na to, że wiosna będzie lepsza. Trener Orest Lenczyk podczas zgrupowań w Spale oraz na Cyprze doprowadził drużynę do pionu, usuwając przy tym piłkarzy, którzy jego zdaniem byli jednymi z najbardziej odpowiedzialnych za jesienne wyniki Zagłębia (m.in Robert Jeż). Ciężko przepracowana przerwa zimowa pod okiem doświadczonego szkoleniowca pozwala wierzyć, że Zagłębie zacznie grać na miarę swoich możliwości. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące Zagłębia Lubin:

TRANSFERY ZIMA 2014:
Przyszli:
Łukasz Janoszka – skrzydłowy (poprzedni klub: Ruch Chorzów), Silvio Rodic – bramkarz (Slaven Belupo Kopriynica), Manuel Curto – defensywny pomocnik (brak klub), Johan Bertilsson – ofensywny pomocnik (Kalmar FF), Elvedin Džinić – obrońca (Botеv Plovdiv)

Odeszli: Robert Jeż (rozwiązanie umowy), Deniss Rakels (rozwiązanie umowy), Damian Primel (wypożyczenie), Michał Gliwa (rozwiązanie umowy)

STATYSTKI ZAGŁĘBIA LUBIN 2013/14 – EKSTRAKLASA:

– 14 miejsce w lidze
– 17 punktów w 21 spotkaniach: 4 wygrane, 5 remisów oraz 12 porażek
– 17 strzelonych goli przy 29 straconych
– Współczynnik strzelonych goli: co 111. min., Współczynnik straconych goli: co 65. min.
– Bramki zdobyte w pierwszej połowie: 7. Bramki zdobyte w drugiej połowie: 10
– Bramki stracone w pierwszej połowie: 10. Bramki stracone w drugiej połowie: 19
– Najwięcej strzelonych bramek pada między minutą 70-80  – 9 goli (29,41%)
– Najwięcej straconych bramek pada między minutą 80-90 – 8 goli ( 27,58%)

CIEKAWOSTKI:
– Zagłębie w tym sezonie dwa razy zmieniało trenera. Obecnie jest nim Orest Lenczyk
– Zagłębie Lubin w Ekstraklasie gra już 25 sezon i w swej historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej dość mocno zaznaczyło obecność w lidze. Miedziowi dwukrotnie wywalczyli Mistrzostwo Polski (sezony: 1990/1991, 2006/2007), na mecie sezonu 1989/1990 klub świętował tytuł Wicemistrza Polski. W tabeli wszech czasów, zliczającej występy w Ekstraklasie i poszczególne wyniki, Zagłębie Lubin zajmuje wysokie 11. miejsce.
– 1985/1986 – pierwszy sezon Zagłębia w Ekstraklasie – 12 miejsce
– Zagłębie do tej pory 51 razy grało z Górnikiem Zabrze. Historia spotkań jest korzystna dla zabrzan, którzy wygrali 16 spotkań, przy 22 remisach i 13 porażkach. Stosunek bramek 70-64 dla Górnika